Home Kategorie Życie Szok w Poznaniu. Pomimo szczytu pandemii pozwolili sobie na coś takiego.
4.09K

Szok w Poznaniu. Pomimo szczytu pandemii pozwolili sobie na coś takiego.

Pandemia koronawirusa młodym poznaniakom niestraszna. Pomimo tego, że trzecia fala pandemii jest tak szkodliwa, to młodzi ludzie i tak się spotykają. Mają dość bycia zamkniętymi w domach.

We wtorek do stolicy Wielkopolski wreszcie zawitała prawdziwa wiosna. Było słonecznie i gorąco – termometry wskazywały nawet 20 stopni Celsjusza. Trudno więc się dziwić, że tak wiele osób zdecydowało się skorzystać ze słońca i wybrać nad Wartę.

Zdjęcia z centrum miasta są przerażające. Nad rzeką widać setki w większości młodych ludzi, którzy w grupach piknikują i relaksują się w najlepsze. Zapominając jednocześnie o tym co w tych czasach jest najważniejsze czyli zachowaniu dystansu.

– “Podobno wczoraj dużo ludzi było nad Wartą. To do zobaczenia dziś wieczorem…” – napisał na Twitterze Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.

– “Całkowicie rozumiem potrzebę wypoczynku na świeżym powietrzu. Zachęcam do aktywności na zewnątrz, apeluję jednak, by nie lekceważyć zasad bezpieczeństwa, tak jak to miało miejsce dzisiaj nad Wartą. Pamiętajmy o dystansie społecznym i maseczkach. Jesteśmy w szczycie trzeciej fali pandemii. Nowe mutacje wirusa są dużo bardziej zaraźliwe, a nasz system opieki zdrowotnej na skraju wytrzymałości” – napisał w mediach społecznościowych.

Koronawirus raport 1.04.2021. Bijemy kolejne rekordy. Sytuacja staje się dramatyczna.

Źródło: Twitter

Jazda sportowym autem po torze
Jazda sportowym autem po torze
109,00 zł
119,00 zł
256 dni
do końca oferty!
Przejazd wybranym sportowym autem po torze od 109 zł z firmą motoprezent.pl – wiele lokalizacji do wyboru

Twoja reakcja?

Super
Super
26
Ha ha
Ha ha
23
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz