Home Kategorie Życie Lockdown potrwa aż do wakacji? Rząd przygotowuje się na czwartą falę pandemii.
11.35K

Lockdown potrwa aż do wakacji? Rząd przygotowuje się na czwartą falę pandemii.

Lockdown potrwa aż do wakacji? Rząd przygotowuje się na czwartą falę pandemii.

Rząd przed świętami apeluje o nieprzemieszczanie się i spędzenie świąt w gronie najbliższej rodziny. Minister finansów nie ma jednak złudzeń: ludzie będą się odwiedzać, a czwarta fala pandemii nadejdzie za chwilę.

Tadeusz Kościński był gościem w programie „Money. To się liczy”. Zapytano go o realne otwarcie gospodarki. Rząd na początku zakładał otwieranie kolejnych gałęzi biznesu od kwietnia, ale koniec marca nie pozostawił wątpliwości. W Polsce padają kolejne rekordy zakażeń koronawirusem. Wzrasta też liczba zgonów, zajętych łóżek i wykorzystywanych respiratorów.

– „Jakaś stabilizacja jest w tym momencie, ale myślę, że niestety święta zrobią swoje. Mimo zaleceń społeczeństwo będzie się spotykać, a to spowoduje czwartą falę za jakieś dwa tygodnie” – powiedział minister finansów.

– „Na korzyść będzie działało, że mamy coraz więcej ozdrowieńców, coraz więcej osób jest zaszczepionych. Ta czwarta fala się skończy i wtedy bardzo szybko będziemy mogli otwierać gospodarkę. Myślę, że będzie to szybciej niż w czerwcu” – dodał Tadeusz Kościński.

Od soboty obowiązują nowe obostrzenia, które mają obowiązywać do 9 kwietnia. Na mocy nowego rozporządzenia zamknięto duże sklepy meblowe i budowlane. Oprócz tego zamknięte są salony fryzjerskie i kosmetyczne. Obowiązują również limity osób w handlu i miejscach kultu. Niewykluczone jednak, że restrykcje będą jeszcze ostrzejsze, niż do tej pory.

Zakaz przemieszczania się i godzina policyjna? Horban: „dzisiaj możemy ogłosić kolejne restrykcje”.

Źródło: wp.pl

Oczyszczania wodorowe twarzy
Oczyszczania wodorowe twarzy
99,99 zł
400,00 zł
18 dni
do końca oferty!
Zabieg oczyszczania wodorowego twarzy AquaSure H2 od 89,99 zł i więcej opcji w MEDICAL PREMIUM – 4 miasta

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz