Home Kategorie Życie Dr Sutkowski apeluje o całkowity lockdown. „Trzeba by zamknąć wszystkich w domach na 2-3 tygodnie”.
11.38K

Dr Sutkowski apeluje o całkowity lockdown. „Trzeba by zamknąć wszystkich w domach na 2-3 tygodnie”.

Dr Sutkowski apeluje o całkowity lockdown. „Trzeba by zamknąć wszystkich w domach na 2-3 tygodnie”.

Jedynie intensywny i całkowity lockdown może na pomóc. Według dr Michała Sutkowskiego jest to jedyny sposób na zwalczenie koronawirusa.

Dr Michał Sutkowski, prodziekan Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego i rzecznik Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce w rozmowie z money.pl stwierdził, że jedynie całkowity lockdown przez 2-3 tygodnie może pomóc nam pokonać koronawirusa. Takie rozwiązanie wprowadziły Czechy z pozytywnym skutkiem.

– „Czesi znaleźli, wprawdzie po szkodzie, receptę, o której mówię od dłuższego czasu. Zastosowali intensywny, stosunkowo krótki lockdown. To trudne dla obywateli, ale znacznie korzystniejsze pod każdym względem od naszego pełzającego lockdownu, który sprawia, że wszystko się rozłazi” – mówi lekarz.

Sutkowski przyznaje jednak, że zamknięcie wszystkich w domach na kilka tygodni budzi skojarzenia ze stanem wojennym, gdyż na ulicach musiałyby pojawić się służby.

– „Udajemy, że wojny nie ma. Żyjemy w schizofrenicznym świecie, bo przegrywamy, a jeśli wygramy to kosztem zrujnowanego kraju i wielu, wielu zgonów” – podkreśla dr Michał Sutkowski.

Lekarz zwraca uwagę na to, że WHO ustaliła granicę 5% pozytywnych testów spośród wszystkich wykonywanych jako granicę wyznaczającą, czy dany kraj radzi sobie z pandemią. W Polsce wskaźnik ten wynosi ponad 30%. W Czechach z kolei, po twardym lockdownie, spadł do 6%.

Lockdown potrwa aż do wakacji? Rząd przygotowuje się na czwartą falę pandemii.

Źródło: money.pl

Strzyżenie, kolor, prostowanie
Strzyżenie, kolor, prostowanie
29,99 zł
70,00 zł
18 dni
do końca oferty!
Mycie, strzyżenie i modelowanie za 29,99 zł i więcej opcji w salonie Piękno z Pasją w Bielsku-Białej (do -57%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz