Home Kategorie Życie Pandemia? W Gdyni o niej zapomnieli! Ludzie poczuli wiosnę…

Pandemia? W Gdyni o niej zapomnieli! Ludzie poczuli wiosnę…

Pandemia? W Gdyni o niej zapomnieli! Ludzie poczuli wiosnę…

Pogoda w Trójmieście sprzyjała w środę przebywaniu na świeżym powietrzu. Zachęciła też młodych ludzi do urządzania sobie spotkań towarzyskich. W Gdyni widać było tłumy.

Ludzie tłoczyli się w centrum i na plaży miejskiej. Nie każdy przestrzegał zasad reżimu sanitarnego. Wiele osób zachowywało się wręcz tak, jakby nie było żadnych obostrzeń.

Wiosenna aura zachęciła ludzi do wyjścia z domów. Może nie byłby to aż taki problem, gdyby chodziło o samotny spacer po rzadko uczęszczanej alei. Jednakże młodzi ludzie zaczęli się licznie gromadzić. Tak było w środę popołudniu w Gdyni. Jednak nie tylko tam. W innych miastach ludzie też chętnie skupiali się w grupach.

WP informuje, że 31 marca w Gdyni można było się poczuć niczym w środku sezonu letniego.

– „Na bulwarze było mnóstwo ludzi, wiele osób przesiadywało w ogródkach knajp, stało w kolejkach do punktów z lodami i goframi. Lockdownu tu nie widać wcale” – relacjonowała pani Joanna, czytelniczka portalu.

Już o poranku w mieście zaczęły tworzyć się spontaniczne skupiska ludzi. Grupy przebywały ze sobą nawet kilka godzin. Niektórzy nie zakładali maseczek i nie przestrzegali dystansu społecznego. Później, wczesnym popołudniem, w okolicach plaży miejskiej zaczęły się gromadzić ogromne tłumy.

Pani Joanna, w rozmowie z wp.pl, dziwiła się tym tłumom w środku tygodnia, na dodatek w szczycie pandemii.

– „Byłam w szoku, bo w końcu mamy środę. W weekend, gdy pogoda dopisuje, zawsze jest sporo ludzi, ale w środę?” – mówi w rozmowie z WP pani Joanna.

– „Na placu zabaw na miejskiej plaży było aż czarno od dzieci. Patrząc na to ciężko mieć nadzieję, że zamknięte przedszkola coś dadzą” – dodaje pani Joanna.

Mimo iż jest jeszcze przed sezonem, w Gdyni otwarto wiele knajp w okolicach bulwaru. Nie brakuje tam budek z lodami, goframi, czy frytkami.

– „Ludzie stoją w kolejkach, nie zachowując żadnego dystansu. Większość knajp sprzedaje tylko na wynos, ale ludzie tłoczą się obok siebie czekając na odebranie zamówień. Są też takie, które udostępniają swoje ogródki” – mówi pani Joanna.

– „Lockdownu tu nie widać wcale. Na plaży maseczek nie trzeba, ale sporo osób nie nosi ich także na bulwarze” – dodaje czytelniczka WP.

Lockdown potrwa aż do wakacji? Rząd przygotowuje się na czwartą falę pandemii.

Źródło: wp.pl

Squash: gra ze szkoleniem
Squash: gra ze szkoleniem
39,99 zł
99,00 zł
Oferta zakończona!
Godzina gry w squasha z wypożyczeniem sprzętu i szkoleniem za 39,99 zł w Powersquash (zamiast 99 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz