Home Kategorie Życie Jak będą wyglądać obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej w tym roku? Posłanka PiS zdradziła szczegóły.
4.02K

Jak będą wyglądać obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej w tym roku? Posłanka PiS zdradziła szczegóły.

Jak będą wyglądać obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej w tym roku? Posłanka PiS zdradziła szczegóły.

10 kwietnia minie 11 lat od katastrofy samolotu Ty-154M w Smoleńsku. Będzie to drugi raz, gdy obchody tego wydarzenia odbędą się w cieniu pandemii. Jak będzie wyglądać przebieg tegorocznych uroczystości?

Ubiegłoroczne obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej wywołały ogromne poruszenie. Wszystko przez postawę polityków partii rządzącej. Członkom PiS wypominano, że łamali obowiązujące wtedy obostrzenia. Przedstawicieli partii było zbyt wielu i nie przestrzegali 2-metrowego dystansu. Nie mieli też założonych maseczek i rękawiczek.

Na zarzuty odpowiedziała wówczas Kancelaria premiera, która przekazała, że “obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej odbyły się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, ponieważ obowiązujące wówczas przepisy wyłączały z zakazu poruszania się spotkania i zebrania związane m.in. z wykonywaniem czynności zawodowych lub zadań służbowych”. Podobnie przekazała też stołeczna policja.

W tym roku obchody rocznicy mają wyglądać jednak inaczej. Przedstawicieli ma być mniej i mają dostosować się do panujących ograniczeń. Na pl. Piłsudskiego ma spotkać się delegacja złożona z członków administracji państwowej.

– „Dostosujemy się rzecz jasna do obowiązujących obostrzeń. Jeśli chodzi o program: planowana jest msza święta rano w kościele seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu, w ciągu dni delegacje będą składać kwiaty pod pomnikami Ofiar oraz na grobach, a obchody zakończą się mszą wieczorną” – mówi WP posłanka partii rządzącej Anita Czerwińska.

W rozmowie z portalem podkreśliła również, że “wielkość delegacji partyjnej na uroczystości nie jest jeszcze ustalona”.

– „Delegacja na pewno będzie uczestniczyć w obchodach w okrojonym składzie” – podkreśla.

Pogrzeb Lecha Wałęsy. “Bali się mi o tym powiedzieć”. Były prezydent postawił warunek.

Źródło: WP

Catering dla nawet 15 osób
Catering dla nawet 15 osób
129,99 zł
258,00 zł
18 dni
do końca oferty!
Catering dla 6 osób za 129,99 zł i więcej opcji z firmą gastronomiczną PAŁACOWA DOLINA Monika Piasecka w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz