Home Kategorie Film Fatum wisi nad serialem „Świat według Kiepskich”. Nie żyje kolejny aktor. Miał 76 lat.
17.22K

Fatum wisi nad serialem „Świat według Kiepskich”. Nie żyje kolejny aktor. Miał 76 lat.

Zmarł Mikołaj Müller. Był aktorem teatralnym, filmowym oraz dubbingowym. Fani serialu świetnie znają go z roli Majora Ryby, w którą wcielał się w odcinku sylwestrowym.

Mikołaj Müller miał 76 lat. Został pochowany 31 marca w Karczewie, o czym poinformował jego przyjaciel za pośrednictwem social mediów.

W ostatnim czasie pożegnaliśmy kilku aktorów znanych ze Świata według Kiepskich. 19 marca zmarł Mikołaj Müller. O śmierci aktora poinformował w mediach społecznościowych jego przyjaciel.

– „W dniu wczorajszym na Karczewskim cmentarzu pożegnaliśmy wyjątkowego człowieka – Mikołaja Mullera. Kondukt nie był zbyt liczny, ale myślę, że miły sercu Mikołaja w pełni oddawał to czemu poświęcał się z pasją – w ostatniej drodze towarzyszyli swojemu Mistrzowi jego niegdyś uczniowie, byli członkowie Zespołu Gębule. Mikołaj Muller był aktorem, śpiewakiem, akompaniatorem. Z pasją oddawał się pracy z dziećmi i młodzieżą. Efektem tej pasji był założony w 1994 roku w Karczewie Zespół Gębule. W pracy z młodzieżą starał się zaszczepiać dobry gust muzyczny. Popularyzował muzykę polskich kompozytorów. Z Zespołem nagrał trzy płyty m.in. utwory Moniuszki. Mikołaju dziękujemy” – napisał przyjaciel zmarłego.

Z wpisu dowiadujemy się, że aktora pochowano 31 marca w Karczewie.

Müller w lipcu obchodziłby 77 urodziny. Był aktorem teatralnym, filmowym oraz dubbingowym. Grał w kilku znanych polskich serialach, jak Plebania, Na Wspólnej czy Na dobre i na złe. Wcielił się też w postać Majora Ryby w Świecie według Kiepskich. Wystąpił w odcinku sylwestrowym.

Aktor związany był z kilkoma teatrami. Występował na deskach m.in. Teatru Lalki i Aktora „Marcinek” w Poznaniu, Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolski, Teatrze Polskim i Teatrze Muzycznym w Szczecinie. W latach 1982-1990 związany był z Teatrem Muzycznym w Niemczech. W latach 90-tych grał w Teatrze Baj w Warszawie. Przed śmiercią występował w Teatrze Żydowskim w Warszawie.

W połowie marca Świat według Kiepskich obchodził 22 urodziny. Niestety w ostatnich latach pożegnaliśmy wielu aktorów, którzy w nim występowali. W zeszłym roku zmarł Dariusz Gnatowski, który wcielał się w rolę Arnolda Boczka. 28 stycznia odszedł od nas Ryszard Kotys, znany z roli Mariana Paździocha. W 2016 zmarł Bohdan Smoleń. W 2013 roku zmarła Zofia Czerwińska, która wcielała się w postać Wisławy Malinowskiej. W 2007 roku odeszła z kolei Krystyna Feldman, czyli serialowa babka Kiepska.

To złamało serce Jolanty Kwaśniewskiej. Śmierć przyszła nagle.

Masaż relaksacyjny, klasyczny lub gorącymi kamieniami
Masaż relaksacyjny, klasyczny lub gorącymi kamieniami
99,99 zł
179,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż relaksacyjny, klasyczny lub gorącymi kamieniami w Studiu Figura Jagody Wiśniewskiej – Bydgoszcz (do -56%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz