Home Kategorie Zdrowie Zakażona koronawirusem wzięła udział w mszy. Sanepid poszukuje wiernych.

Zakażona koronawirusem wzięła udział w mszy. Sanepid poszukuje wiernych.

Zakażona koronawirusem wzięła udział w mszy. Sanepid poszukuje wiernych.

W jednej z mszy świętych w kościele w Karolinie na Podlasiu uczestniczyła zakażona koronawirusem kobieta. Sanepid w Sejnach apeluje do wszystkich wiernych o zachowanie czujności i zgłaszanie się do lekarza w przypadku jakichkolwiek objawów.

Jak informuje sanepid w Sejnach, kobieta zakażona koronawirusem brała udział w mszy świętej w Karolinie w niedzielę 28 marca o godz, 10:30. Kobieta przyszła do kościoła nie wiedząc jeszcze, że jest zakażona.

– „W niedzielę pani jeszcze nie była świadoma tego, że jest chora. We wtorek 30 marca trafiła do lekarza, a później została skierowana do szpitala. Tam przeprowadzono test, który wykazał zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Dopiero podczas wywiadu lekarskiego okazało się, że pani była w niedzielę w kościele. Na szczęście nie uczestniczyła w komunii świętej, więc zagrożenie jest mniejsze” – mówi Agnieszka Moroz, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sejnach, cytowana przez Radio Białystok.

W komunikacie sanepid prosi pozostałych uczestników nabożeństwa o obserwowanie swojego stanu zdrowia i nielekceważenie żadnych objawów.

– „Jeżeli ktoś uczestniczył w niedzielnej mszy świętej i jest zaniepokojony, bo przebywał w pobliżu tej osoby, to powinien niezwłocznie zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego, który skieruje na wymaz” – apeluje Agnieszka Moroz.

Ludzie mają dość. Tłumy w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdyni i Szczecinie? Popatrzcie tylko, co działo się za granicą.

Źródło: Radio Białystok

Jazda sportowym autem
Jazda sportowym autem
165,00 zł
179,00 zł
255 dni
do końca oferty!
Przejazd sportowym autem po torze od 109 zł z firmą Motoryzacyjny Prezent – wiele lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz