Home Kategorie Ludzie Na działce byłego senatora PiS odkopano zwłoki psa. Zamęczył go polityk?

Na działce byłego senatora PiS odkopano zwłoki psa. Zamęczył go polityk?

Na działce byłego senatora PiS odkopano zwłoki psa. Zamęczył go polityk?

Waldemar B., były senator PiS, usłyszał zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad psem, które skutkowało jego śmiercią. Według prokuratury, mężczyzna przywiązał zwierzę do haka i wlókł je za autem.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Grażyna Wawryniuk potwierdza, że były senator usłyszał zarzut z art. 35 ust. 2 Ustawy o ochronie zwierząt.

Jak podaje PAP, Waldemar B. odpowie za “znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem w ten sposób, że przywiązał zwierzę do haka holowniczego samochodu, ruszył i zwiększając prędkość, tak że pies nie nadążył, przewrócił się i był ciągnięty, w wyniku czego doznał urazu mechanicznego – obrażeń narządów wewnętrznych skutkujących niewydolnością krążeniowo-oddechową w następstwie której zmarł”.

– „Zarzut wynika z opinii biegłej po sekcji zwłok zwierzęcia. W tej chwili trwają czynności z udziałem podejrzanego. Dalsze decyzje zapadną po przesłuchaniu podejrzanego” – powiedziała PAP prokurator Wawryniuk.

W czwartek policjanci odnaleźli na posesji polityka zwłoki psa. Według wstępnych doniesień, jest to ten sam pies, który był wleczony za samochodem Waldemara B.

Z sekcji zwłok zwierzęcia wynika, że zdechło nagłą śmiercią wskutek niewydolności związanej z obrażeniami okolic głowy i wewnętrznymi.

Waldemar B. to znany na Kaszubach polityk. W wyborach parlamentarnych w 2015 roku uzyskał mandat senatora z ramienia PiS. W lutym 2018 roku po serii antysemickich wpisów w mediach społecznościowych, został zawieszony w prawach członka partii i został senatorem niezrzeszonym.

W wyborach 2019 walczył o reelekcję z własnego komitetu wyborczego, ale nie dostał się do parlamentu.

Internauci atakują chorego Krzysztofa Krawczyka. To, czego życzą mu ludzie jest przerażające…

Źródło: PAP, Fakt

Kurs online: Masaż i odnowa biologiczna z certyfikatem
Kurs online: Masaż i odnowa biologiczna  z certyfikatem
59,00 zł
18 dni
do końca oferty!
Kurs online z certyfikatem: Masaż i odnowa biologiczna z certyfikatem za 59 zł z firmą Akademia Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz