Home Kategorie Ludzie Życzenia świąteczne od premiera. “Ten rok był dla mnie lekcją pokory”.

Życzenia świąteczne od premiera. “Ten rok był dla mnie lekcją pokory”.

Życzenia świąteczne od premiera. “Ten rok był dla mnie lekcją pokory”.

Premier Mateusz Morawiecki złożył Polakom życzenia okazji Wielkanocy. Zaapelował o pozostanie w czasie świąt domu, żeby ochronić samych siebie i naszych bliskich przed pandemią.

– “Dlatego chciałbym zwrócić się do Państwa z apelem: pozostańmy w te święta w domu, w gronie najbliższej rodziny, wśród tych, z którymi mieszkamy na co dzień. Wiem, jakie to trudne. Wiem, że wszyscy jesteśmy tą sytuacją już bardzo zmęczeni. Ale zróbmy to dla naszych bliskich, dla naszych rodzin i dla siebie. Przekonaliśmy się, że koronawirus może dotknąć każdego. Bez względu na wiek i stan zdrowia” – powiedział premier w swoim wystąpieniu na Facebooku.

– “Ten rok jest dla nas wszystkich lekcją pokory. Żyjemy w najbardziej rozwiniętej cywilizacji w dziejach, a jednak wobec wirusa wszystkie państwa okazały się bezradne i kruche. Ten rok był również lekcją pokory dla mnie. Rzeczywistość epidemiczna nie raz okazała się bardziej skomplikowana niż moje nadzieje” – podkreślił szef rządu.

Jak dodał w walce z pandemią “nie ma i nie było łatwych rozwiązań”.

– “Ale nasz rząd bierze za nie wszystkie odpowiedzialność. Za te, które ochroniły nas przed pierwszą falą, za te, które pozwoliły uruchomić ponad 200 mld zł wsparcia dla firm i pracowników. Oraz za te, które pozwoliły uratować 6,5 miliona Polaków przed bezrobociem” – powiedział Morawiecki.

– “Ale odpowiedzialność ponosimy również za te decyzje, które okazały się błędne. Przez ten rok wielokrotnie, jako Polacy, daliśmy sobie powody do dumy. Każdy, nawet najmniejszy gest solidarności to dobro, które do nas wróci. Żałuję, że postawy odpowiedzialności czasami zabrakło nam, jako politykom. Nie mogę cofnąć czasu, ale sam też bym dziś pewne kwestie opisywał inaczej. Dlatego dziś za te momenty chcę Państwa przeprosić z nadzieją, że ten gest pojednania będzie nam towarzyszył w nadchodzących, trudnych tygodniach” – dodał szef rządu.

– “Nasze możliwości sięgną nawet 10 mln szczepień każdego miesiąca lub więcej. Do końca lata zaszczepimy wszystkich chętnych, a to sprawi, że będziemy mogli zapomnieć o najbardziej uciążliwych ograniczeniach” – zapewnił szef rządu. Nie ma to jak pandemiczne życzenia świąteczne, prawda?

Koronawirus raport 03.04.2021. Święta pełne chorych i martwych ludzi.

Źródło:  Fakt

 

Kurs online: Terapia poznawczo-behawioralna
Kurs online: Terapia poznawczo-behawioralna
59,00 zł
230,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Terapia poznawczo-behawioralna z zaświadczeniem MEN i dyplomem za 59 zł z Centrum Rozwoju Personalnego 

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz