Home Kategorie Zdrowie Pierwsza taka historia w Europie. Starsza kobieta zarażona dwiema mutacjami COVID naraz!

Pierwsza taka historia w Europie. Starsza kobieta zarażona dwiema mutacjami COVID naraz!

Pierwsza taka historia w Europie. Starsza kobieta zarażona dwiema mutacjami COVID naraz!

Do jednego ze szpitali w Austrii trafiła nietypowa pacjentka. Po wnikliwych badaniach okazało się, że kobieta jest zakażona dwiema różnymi mutacjami COVID-19. To prawdziwy szok.

80-letnia pacjentka trafiła do jednego ze szpitali w Tyrolu po tym, jak test wykazał u niej zakażenie koronawirusem. Jej próbka została poddana dokładnej analizie, a wyniki zaskoczyły lekarzy. Okazało się bowiem, że kobieta jest zarażona dwiema mutacjami COVID-19 na raz. Brytyjską i południowoafrykańską.

– “Zazwyczaj w ten właśnie sposób powstają niebezpieczne szczepy wirusów. Dzieje się tak, kiedy jeden organizm (zazwyczaj zwierzęcia) zostaje zakażony dwoma albo trzema mutacjami jednocześnie. Wówczas powstaje nowy wariant wirusa, który jest zbudowany po części z wirusów macierzystych. Taka mutacja może być znacznie bardziej zjadliwa” – twierdzi dr. Łukasza Rąbalski.

Eksperci jednak uspokajają – w przypadku wirusa SARS-CoV-2 jest to praktycznie niemożliwe.

– “Ryzyko koinfekcji różnymi szczepami wirusa zawsze istnieje, ale w odróżnieniu od wirusów grypy, koronawirusy nie mają zdolności do wzajemnej rekombinacji, ponieważ nie mają genomu segmentowanego. Oznacza to, że nie mogą się wymieniać pomiędzy sobą materiałem genetycznym. Owszem, w organizmie człowieka może dojść i dochodzi do spontanicznej mutacji koronawirusa, ale dzieje się tak, ponieważ wirusy mają tendencję do tego typu zjawisk, a nie ponieważ łączą się razem w “superzabójcze szczepy“” – tłumaczy dr hab. Tomasz Dzieciątkowski, wirusolog z Katedry i Zakładu Mikrobiologii Lekarskiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Oby miał racje.

Która z tych pań jest żoną mężczyzny? Tylko 2% ludzi zauważa ten szczegół.

Źródło: Fakt

 

Skok w tandemie z 4200 m
Skok w tandemie z 4200 m
599,99 zł
750,00 zł
108 dni
do końca oferty!
Szkolenie z lotem i skok ze spadochronem z wojskowego desantowca od 599,99 zł w Sky Force Polskim Centrum Spadochronowym

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz