Home Kategorie Poruszające Tragiczna śmierć pięciu nastolatek w pożarze escape roomu. Jest decyzja prokuratury w sprawie!

Tragiczna śmierć pięciu nastolatek w pożarze escape roomu. Jest decyzja prokuratury w sprawie!

Pięć nastolatek zginęło w pożarze escape roomu w Koszalinie w styczniu 2019 roku. Karolina, Julia, Wiktoria, Małgorzata i Amelia, spłonęły żywcem w śmiertelnej pułapce.

Postępowanie w sprawie tragedii w koszalińskim escape roomie, w którym zginęło pięć nastolatek, zostało oficjalnie zamknięte już 1 kwietnia. Informacja ta właśnie trafiła do mediów.

Jak podał PAP, prokurator prowadząca postępowanie, wydając postanowienie o zamknięciu śledztwa w sprawie pożaru escape roomu, w którym zginęło pięć 15-letnich dziewcząt, uznała, że dysponuje kompletem materiału dowodowego i nie zamierza zlecać dalszych czynności w celu jego uzupełnienia.

– “Obecnie prowadzona jest analiza całokształtu materiału dowodowego. Prokurator będzie się także odnosiła do ewentualnych uwag i wniosków, które mogą wnieść strony postępowania” – przyznał prok. Gąsiorowski w rozmowie z PAP.

Do tej pory prokuratura uzyskała dwie opinie biegłych z zakresu działania straży pożarnej i z zakresu działania służb ratowniczo-medycznych. Obie nie wskazały na błędy w pracy służb, biegli ocenili, że działały właściwie. Innymi słowy, nie ma nic do zarzucenia służbom niosącym pomoc.

W toku trwającego śledztwa zarzuty przedstawiono czterem osobom. Miłosz S., organizator escape roomu, był pierwszym podejrzanym o nieumyślne doprowadzenie do śmierci pięciu 15-letnich dziewcząt. W październiku 2019 r. podobne zarzuty usłyszeli: Małgorzata W. – babcia organizatora escape roomu, która rejestrowała działalność, Beata W. – matka podejrzanego, która współprowadziła działalność i Radosław D. – pracownik escape roomu. Zasadniczo, grozi im do 8 lat więzienia, jednak to jaki wyrok otrzymają, na informacje o tym jeszcze poczekamy.

Koronawirus raport 03.04.2021. Święta pełne chorych i martwych ludzi.

Źródło: Fakt

Wybrany masaż: 30 lub 60 minut
Wybrany masaż: 30 lub 60 minut
44,99 zł
90,00 zł
Oferta zakończona!
Wybrany masaż od 44,99 zł w Studiu Masażu Michał Welter w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz