Home Kategorie News To już potwierdzone! W wyniku szczepienia preparatem AstraZeneci zmarło 7 osób.
20.93K

To już potwierdzone! W wyniku szczepienia preparatem AstraZeneci zmarło 7 osób.

To już potwierdzone! W wyniku szczepienia preparatem AstraZeneci zmarło 7 osób.

– “Siedem osób zmarło w Wielkiej Brytanii z powodu nietypowych zakrzepów krwi po otrzymaniu szczepionki Oxford-AstraZeneca” – poinformował wieczorem brytyjski regulator leków MHRA.

Nie jest jasne, czy te zakrzepy były zbiegiem okoliczności, czy też faktycznym efektem ubocznym szczepionki. Jednak prawdopodobieństwo, że to szczepionka do tego doprowadziła, jest bardzo wysokie.

W piątek wieczorem MHRA, zapytana przez stację BBC o to, czy były jakieś przypadki zgonów u osób, którym podano szczepionkę, potwierdziła, że zmarło siedem osób.

“Korzyści w zapobieganiu infekcji COVID-19 i jej powikłań nadal przewyższają wszelkie ryzyko, a ludzie nadal powinni przyjmować szczepionkę, gdy dostaną informację o takiej możliwości” – podkreśliła szefowa MHRA June Raine.

Dane opublikowane przez MHRA wykazały 22 przypadki zakrzepicy zatok żylnych mózgu (CVST), która jest rodzajem skrzepu krwi w mózgu. Towarzyszyły im niskie poziomy płytek krwi. U ośmiu osób, MHRA znalazła również inne problemy związane z krzepliwością krwi.

Jak wskazuje BBC, dwie kwestie wzbudzają podejrzenia. Pierwszą z nich jest nietypowy charakter zakrzepów, w tym niski poziom płytek krwi i rzadkich przeciwciał we krwi, które są powiązane z innymi zaburzeniami krzepnięcia, to daje naukowcom do myślenia.

– “To stwarza możliwość, że szczepionka może być czynnikiem sprawczym w tych rzadkich i nietypowych przypadkach CVST, choć jeszcze tego nie wiemy, więc pilnie potrzebne są dalsze badania” – powiedział prof. David Werring z Instytutu Neurologii University College London.

Koronawirus raport 03.04.2021. Święta pełne chorych i martwych ludzi.

Źródło: BBC

Kurs online: Terapia poznawczo-behawioralna
Kurs online: Terapia poznawczo-behawioralna
59,00 zł
230,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Terapia poznawczo-behawioralna z zaświadczeniem MEN i dyplomem za 59 zł z Centrum Rozwoju Personalnego 

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz