Home Kategorie Ludzie Szef KPRM złożył 12 fałszywych oświadczeń majątkowych. Co chce ukryć?
3.78K

Szef KPRM złożył 12 fałszywych oświadczeń majątkowych. Co chce ukryć?

Szef KPRM złożył 12 fałszywych oświadczeń majątkowych. Co chce ukryć?

Michał Dworczyk posłał swoje dzieci do szkoły pod patronatem Opus Dei. Warunkiem wstąpienia do wspólnoty jest zakup udziałów w spółce Rodzice dla Szkoły. Przez lata ukrywał w oświadczeniach majątkowych, że posiada udziały w wysokości 18 tys. zł.

Po tym, jak dziennikarze OKO.Press zapytali Michała Dworczyka o to, dlaczego nie wpisał spółki do oświadczeń, w trybie błyskawicznym dokonał korekty czterech z nich. Czemu to ukrywał? Może wstydzi się, że jego dzieci są pod personalną i duchową opieką szkoły pod patronatem Opus Dei? Prowadzi ją Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rodziny Sternik. Aby wysłać dzieci do tej niepublicznej szkoły, trzeba wykupić udziały w spółce Rodzice dla Szkoły.

„Według akt rejestrowych RDS, 29 września 2009 roku oświadczył przed notariuszem, że „przystępuje do Spółki i obejmuje w kapitale zakładowym Spółki (…) 180 nowoutworzonych udziałów zwykłych kategorii B (…) o wartości nominalnej 100,00 zł każdy, które pokrywa wkładem pieniężnym w kwocie 18 tys. zł.

Nazwisko Dworczyka widniało odtąd na wszystkich listach udziałowców spółki Rodzice dla Szkoły, uprawnionych do udziału w zgromadzeniach wspólników w kolejnych latach. Było też na liście wspólników uprawnionych do udziału w zgromadzeniu, które odbyło się 26 marca 2018 roku. Przynajmniej do tego czasu minister Michał Dworczyk miał więc udziały w RDS” – wylicza OKO.Press.

Za składanie nieprawdziwych deklaracji majątkowych grozi nawet 5 lat więzienia, lub grzywna. Dworczyk zataił informacje w oświadczeniach jako radny, poseł i minister. W latach 2010 – 2014 polityk był radnym Warszawy, w latach 2014 – 2015 zasiadał w sejmiku województwa mazowieckiego, a od 2015 roku jest posłem. Od grudnia 2017 zasiada na stanowisku szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Dworczyk odniósł się do publikacji OKO.Press w specjalnym oświadczeniu.

– „Nigdy nie uczestniczyłem w żadnych pracach związanych z funkcjonowaniem w/w podmiotu. Nigdy też nie uzyskałem żadnych przychodów. W związku z powyższym nie pamiętałem o konieczności wpisania w/w informacji do oświadczeń majątkowych. Po uzyskaniu wiedzy o tym zaniedbaniu, w kwietniu br., niezwłocznie złożyłem korektę oświadczeń majątkowych” – zaznaczył.

Waldemar B. nie został aresztowany. Były senator PiS znęcał się nad psem, a mimo to jest na wolności.

Źródło: OKO.Press

Mezoterapia igłowa PREMIUM
Mezoterapia igłowa PREMIUM
59,00 zł
200,00 zł
48 dni
do końca oferty!
Odmładzająca mezoterapia igłowa okolicy oka NCTF 135 od 59 zł w Heaven Beauty & Spa

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz