Home Kategorie Życie UWAGA! Masowe kontrole policji. Tysiące osób ukarane!
10.57K

UWAGA! Masowe kontrole policji. Tysiące osób ukarane!

UWAGA! Masowe kontrole policji. Tysiące osób ukarane!

Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin policjanci ukarali 6500 osób mandatami za brak maseczek. Trwają masowe kontrole i każdy, kto nie stosuje się do restrykcji, musi liczyć się z karą.

W ciągu ostatniej doby policjanci nałożyli 6535 mandatów, skierowali 748 wniosków o ukaranie do sądu i pouczyli 2499 osób w związku z nieprzestrzeganiem nakazu zasłaniania ust i nosa.

Rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka informuje, że od początku działań policjanci przeprowadzili niemal 3,6 mln kontroli związanych ze sprawdzeniem, czy przestrzegane są rządowe restrykcje.

– „Między innymi po stwierdzeniu nieprzestrzegania nakazu zasłaniania ust i nosa od początku działań nałożono ponad 397,5 tys. mandatów, skierowano ponad 57,5 tys. wniosków o ukaranie do sądu oraz ponad 252 tys. osób pouczono” – tłumaczył inspektor.

Rzecznik poinformował też, że w piątek w związku z tym wykroczeniem policjanci nałożyli 6535 mandatów, skierowali 748 wniosków do sądu i pouczyli 2499 osób.

– „Ostatniej doby skontrolowano 3092 środków transportu publicznego, sprawdzając, czy przestrzegane są w nich wprowadzone ograniczenia w zakresie przewozu osób oraz zakrywania nosa i ust maseczką, sprawdzono 10 591 obiektów handlowych oraz 131 miejsc organizacji wesel i ponad 79 miejsc, gdzie organizowane są dyskoteki” – wyliczył.

Ciarka przekazał też, że w piątek policjanci skontrolowali 574 obiekty świadczące usługi hotelarskie, 1466 restauracji i 1671 siłowni.

Przypomniał też, że codziennie do zadań związanych ze zwalczaniem Covid-19 kierowanych jest ok. 20 tys. policjantów.

– „Cały czas sprawdzamy również osoby skierowane na kwarantannę. Wczoraj sprawdzono 445 969 osób, a od początku działań to już ponad 62 mln takich sprawdzeń” – podał.

– „Niezależnie od tych działań cały czas wykonujemy swoje obowiązki, na które składa się między innymi codziennie ok. 16 tys. interwencji i 15 tys. kontroli uczestników ruchu drogowego” – dodał.

To już potwierdzone! W wyniku szczepienia preparatem AstraZeneci zmarło 7 osób.

Źródło: PAP

Kurs online: Masaż i odnowa biologiczna z certyfikatem
Kurs online: Masaż i odnowa biologiczna  z certyfikatem
59,00 zł
18 dni
do końca oferty!
Kurs online z certyfikatem: Masaż i odnowa biologiczna z certyfikatem za 59 zł z firmą Akademia Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz