Home Kategorie Zdrowie Zwierzęta też przenoszą koronawirusa? „Szczepienia psów i kotów będą konieczne”.

Zwierzęta też przenoszą koronawirusa? „Szczepienia psów i kotów będą konieczne”.

Zwierzęta też przenoszą koronawirusa? „Szczepienia psów i kotów będą konieczne”.

Jak twierdzą badacze, dalsza długofalowa ewolucja koronawirusa wśród zwierząt może powodować ryzyko nowych mutacji, które będą ponownie atakować ludzi. Możliwe więc, że w przyszłości masowe szczepienia zwierząt domowych okażą się konieczne.

Koronawirus może zainfekować wiele gatunków zwierząt domowych, w tym również psy i koty. Takie przypadki należą jednak do rzadkości. Znane są też jednak przypadki zakażenia COVID-19 u mieszkających w ogrodach zoologicznych tygrysów czy norek hodowanych na fermach.

Jesienią 2020 roku rząd Danii oficjalnie nakazał wybicie kilkunastu milionów norek po tym, jak okazało się, że setki zakażeń COVID-19 w tym kraju związane było z nowymi, potencjalnie bardziej niebezpiecznymi mutacjami koronawirusa, które rozwinęły się właśnie u norek.

– „Wydaje się, że szczepienie zwierząt domowych będzie wskazane, żebyśmy chronili także i siebie. Wiemy, że nie u wszystkich gatunków zwierząt wrażliwych na tego wirusa dochodzi do zachorowań, ale skoro wirus mutuje, to możemy podejrzewać, że kiedyś i u naszych milusińskich powstanie taka mutacja, która będzie w stanie nam zagrozić. Zatem jeżeli będziemy szczepić nasze zwierzęta, psy i koty, zmniejszamy prawdopodobieństwo, że one zachorują i że my się od nich zarazimy” – mówi agencji Newseria Biznes Artur Zalewski, lekarz weterynarii, dyrektor Biura Zarządu w Polskim Stowarzyszeniu Producentów i Importerów Leków Weterynaryjnych Polprowet.

To już potwierdzone! W wyniku szczepienia preparatem AstraZeneci zmarło 7 osób.

Źródło: newseria.pl

Zabiegi na stacjach treningowych
Zabiegi na stacjach treningowych
79,99 zł
18 dni
do końca oferty!
Zabiegi na stacjach strefy fitness: 5 treningów za 79,99 zł i więcej w Body Evolution w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz