Home Kategorie Zdrowie W szpitalach braknie tlenu dla pacjentów z COVID-19? Szokujące doniesienia.

W szpitalach braknie tlenu dla pacjentów z COVID-19? Szokujące doniesienia.

W szpitalach braknie tlenu dla pacjentów z COVID-19? Szokujące doniesienia.

Czy w mazowieckich szpitalach zabraknie tlenu dla pacjentów zmagających się z koronawirusem? Mimo iż brzmi to niczym informacja z najgorszego snu, to dyrektor Wydziału Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego napisał list, w którym przed tym ostrzega.

Tomasz Sławataniec, dyrektor Wydziału Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, wysłał do szpitali w województwie mazowieckim list, w którym dzieli się informacjami otrzymanymi od firmy Linde Gaz. Dostarczyciel tlenu do szpitali poinformował, że przekroczona została granica „która oznacza ogromne niebezpieczeństwo braku tlenu ciekłego w szpitalach”.

W liście, który opublikował Michał Janczura z TOK FM, czytamy że niektóre szpitale nie stosują się do wcześniejszych apeli dotyczących m.in. ograniczenia stosowania wysokich przepływów.

– “Zastosowanie u kilku pacjentów wysokich przepływów drastycznie zwiększa zużycie tlenu, a tym samym stwarza zagrożenie dla innych pacjentów” – napisano w liście.

Ujawniony list wywołał poruszenie wśród internautów, którzy atakują rząd za to, że przez rok nie dał rady zabezpieczyć odpowiednich ilości tlenu, aby uniknąć takiej sytuacji. A pamiętajmy, że już wcześniej o to apelowano.

– „Już brakuje tlenu w szpitalach, a szczyt III fali pandemii dopiero przed nami. PKN_ORLEN musi PILNIE zwiększyć produkcję tlenu technicznego i dostarczyć go producentom. Nie ma na co czekać! Stawką jest życie tysięcy chorych” – pisał niewiele ponad tydzień temu Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL.

Oburzeni internauci często zapominają, że wysokich przepływów nie można stosować u intubowanych pacjentów. To oznacza, że osoby podłączone do respiratorów z tej metody nie korzystają, a to im właśnie najbardziej zagraża zgon. Pojawiają się też oczywiście wpisy, że leczenie wysokimi przepływami może zapobiec temu, że niektórzy zostaną podpięci pod respirator. Niemniej to argument dotyczący leczenia osób wymagających wsparcia, jest tym, który przemawia za apelami o ograniczenie stosowania wysokich przepływów.

Zwierzęta też przenoszą koronawirusa? „Szczepienia psów i kotów będą konieczne”.

Depilacja E-Light, fotoodmładzanie
Depilacja E-Light, fotoodmładzanie
99,99 zł
297,00 zł
18 dni
do końca oferty!
Zabiegi depilacji laserowej E-Light (IPL + RF) na wybraną partię i więcej od 99,99 zł w NanoMed Spa Studio

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz