Home Kategorie Niesamowite Szok! Chłopiec urodził się z… trzema penisami! To pierwszy taki przypadek na świecie.

Szok! Chłopiec urodził się z… trzema penisami! To pierwszy taki przypadek na świecie.

Szok! Chłopiec urodził się z… trzema penisami! To pierwszy taki przypadek na świecie.

Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy. Ponad rok temu w Mosulu urodził się chłopiec z niespotykaną wadą genetyczną – trifalią. Trzy miesiące po narodzinach dziecka zauważono, że ma ono trzy penisy.

Lekarze, którzy opublikowali raport na łamach International Journal of Surgery Case Reports, wyjaśniają, że to pierwszy taki przypadek na świeci, gdzie u 3-miesięcznego dziecka zauważono trzy penisy.

Kurd z Duhok został przywieziony do szpitala przez swoich rodziców, gdy miał 3 miesiące. Dziecko trafiło pod opiekę lekarzy, gdyż miało obrzęk moszny. To wtedy okazało się, że ma dwa dodatkowe penisy o długości nieprzekraczającej 2 cm. Jednakże tylko jeden był sprawny. Dwa pozostałe nie działały prawidłowo – nie miały cewki moczowej.

– „Jest to pierwszy zgłoszony przypadek z trzema penisami. Wcześniej taka deformacja była spotykana jedynie u zwierząt. Stan ten wiąże się z innymi nieprawidłowościami, w tym urodzeniem z dwoma mosznami lub odbytami” – podkreśla dr Shakir Saleem Jabali.

Lekarze podjęli decyzję o natychmiastowym usunięciu niepotrzebnych narządów. Mimo iż istniały pewne dowody na to, że chłopiec mógłby z nimi żyć, to w tym przypadku penisy nie działałyby prawidłowo.

– „Istnieją doniesienia o chłopcach, którzy są w stanie oddać mocz i wytrysnąć z obu penisów. Jednak w tym przypadku dodatkowe penisy chłopca nie funkcjonowały, więc operacja była najlepszym rozwiązaniem” – dodaje dr Jabali.

Operacja zakończyła się sukcesem. Jak podano w raporcie, mimo iż od zabiegu minął ponad rok, młody pacjent czuje się dobrze. Lekarze cały czas mają go pod opieką. Chłopiec co jakiś czas musi poddawać się rutynowym badaniom i kontrolom.

Jak się leczyć chorując na COVID-19 w domu ? Najnowsze wytyczne ekspertów.

Źródło: International Journal of Surgery Case Reports

Kurs online: Trenera Personalnego z MEN
Kurs online: Trenera Personalnego z MEN
49,99 zł
18 dni
do końca oferty!
Kurs online: Trenera personalnego z zaświadczeniem MEN za 49,99 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz