Home Kategorie Ludzie Szymon Hołownia zaszczepiony przeciwko COVID-19. „Upewniłem się jeszcze wczoraj…

Szymon Hołownia zaszczepiony przeciwko COVID-19. „Upewniłem się jeszcze wczoraj…

Szymon Hołownia zaszczepiony przeciwko COVID-19. „Upewniłem się jeszcze wczoraj…

Szymon Hołownia zaszczepił się przeciwko koronawirusowi. Polityk przyjął pierwszą dawkę preparatu Pfizer, czym pochwalił się na Facebooku. Aby zaszczepić się, Hołownia musiał przejechać 90 km.

– “Nie miałem pojęcia, gdzie jest Stara Błotnica, ale teraz – dzięki ministrowi Dworczykowi – już wiem” – napisał lider ruchu Polska 2050, wskazując, gdzie udało mu się otrzymać preparat jako osobie po 40. roku życia.

– “W czasie środowo – czwartkowego zamieszania, system przydzielił mi właśnie ten punkt szczepień, ponad 90 km od domu, ale co tam – przejechałbym nawet 1090” – dodał Hołownia na Facebooku.

W czwartek Michał Dworczyk odpowiedzialny za program szczepień informował, że przez wolne tempo szczepienia seniorów zdecydowano na uruchomienie terminów również dla osób w wieku 40 – 60.

– „Zobaczyliśmy spadek dynamiki rejestracji osób powyżej 60. roku życia. Zainteresowanie wyraźnie opadło w tej grupie, która się rejestruje. Im niższe roczniki, tym mniejsze zainteresowanie. Jednocześnie pojawiły się nowe szczepionki” – mówił na antenie RMF FM pełnomocnik rządu ds. szczepień tłumacząc, dlaczego młodsi uzyskali możliwość rejestracji na szczepienia. Dwie godziny później stwierdził, “że to była usterka i błąd w systemie”.

– “Więc albo o godz. 8 albo o godz. 10 kłamał” – mówił Hołownia na konferencji prasowej. – “Nie ma dla tego żadnego usprawiedliwienia. Jeżeli minister rządu Rzeczpospolitej kłamie, to jest tylko jedna droga do tego, żeby sobie z tym poradzić: dymisja” – oświadczył Hołownia.

Jeszcze przed wyjazdem, Hołownia spytał konsultanta o ewentualną rezygnację ze szczepienia.

– „Jeśli moja rezygnacja mogłaby dać szansę na szczepienie jakiemuś seniorowi – z radością ustąpię. Usłyszałem, że to tak nie działa, że albo przyjadę, albo będzie wolny termin i ryzyko zmarnowania dawki” – dodał.

Niezależnie od tego, na polityka spadła fala krytyki za to postępowanie.

Desperacki czyn aktywisty z Gniezna. Przybił sobie dłoń do drzewa, aby je chronić [18+]

Źródło: RMF FM, Facebook

Oczyszczania wodorowe twarzy
Oczyszczania wodorowe twarzy
99,99 zł
400,00 zł
18 dni
do końca oferty!
Zabieg oczyszczania wodorowego twarzy AquaSure H2 od 89,99 zł i więcej opcji w MEDICAL PREMIUM – 4 miasta

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz