Home Kategorie Zdrowie Kiedy zaczną szczepić dzieci przeciwko koronawirusowi? Minister podał możliwy termin.

Kiedy zaczną szczepić dzieci przeciwko koronawirusowi? Minister podał możliwy termin.

Kiedy zaczną szczepić dzieci przeciwko koronawirusowi? Minister podał możliwy termin.

Adam Niedzielski na antenie Radia ZET podał przybliżony termin, gdy zaczniemy szczepić dzieci na COVID-19. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w pierwszej kolejności szczepić będziemy nastolatków.

Lekarze zajmujący się leczeniem koronawirusa u dzieci, przyznają, że po świętach spodziewają się wzrostu zachorowań na PIMS, czyli zespół pocovidowy u dzieci. Katarzyna Pokorna-Hryniszyn z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu twierdzi, że na razie w szpitalu sytuacja jest spokojna w kwestii PIMS, jednak po Wielkanocy się to zmieni i najprawdopodobniej będzie tak, jak jesienią i zimą, gdy po drugiej fali do szpitala trafiały dzieci z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami PIMS.

Kiedy więc mają rozpocząć się szczepienia dzieci?

 „W wakacje będziemy szczepili chętne dzieci. Rozpoczną się one pod warunkiem, że badania wykażą, że te szczepionki są bezpieczne” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski na antenie radia ZET.

PIMS-TS to dziecięcy wieloukładowy zespół zapalny związany z SARS-CoV-2. Choroba pojawia się kilka tygodni po przebytym (również bezobjawowo) COVD-19. To reakcja immunologiczna organizmu. Ta choroba przypomina zespół Kawasakiego.

Objawami są: wysoka gorączka (przez min. 3 dni), która nie da się zbić lekami, wybroczyny w jamie ustnej, zaczerwienione oczy, wysypka na dłoniach oraz stopach, potem na reszcie ciała, ogólne osłabienie, objawy ze strony układu pokarmowego i odwodnienie. Pierwsze objawy przypominają chorobę bostońską.

Adam Niedzielski przyznaje, że producenci szczepionek dopiero testują szczepienie dzieci. Jednak już niedługo możliwe ma być szczepienie nawet 23-latków.

W Polsce do użycia dopuszczone są trzy szczepionki: Pfizer/Biontech, AstraZeneca i Moderna. Wszystkie dwudawkowe.

Szymon Hołownia zaszczepiony przeciwko COVID-19. „Upewniłem się jeszcze wczoraj…

Badanie wzroku i soczewki
Badanie wzroku i soczewki
39,99 zł
89,00 zł
18 dni
do końca oferty!
Badanie wzroku z doborem soczewek kontaktowych za 39,99 zł w salonach Twoje Soczewki – 22 lokalizacje (zamiast 89 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz