Home Wideo Policja przerwała polskie nabożeństwo. „Naziści, gestapo!”

Policja przerwała polskie nabożeństwo. „Naziści, gestapo!”

Policja interweniowała w trakcie wielkanocnego nabożeństwa w polskim zborze w Calgary. Funkcjonariuszy ku ich zaskoczeniu przegonił polski pastor Artur Pawłowski.

Do incydentu doszło w trakcie nabożeństwa w polskim zborze w Calgary. O wszystkim pisze portal „Calgary Herald”. Do internetu trafił film z zdarzenia. Widzimy na nim policjantów, którzy w asyście urzędników służby zdrowia próbują wejść do środka. Słyszymy też głos pastora, który nie krył swojego niezadowolenia.

– „Wynoście się! Natychmiast opuście tę nieruchomość, dopóki nie wrócicie z nakazem. Idźcie i nie wracajcie. Nie chcę z wami rozmawiać! Nie interesuje mnie, co macie do powiedzenia. Wynoście się stąd naziści! Gestapo nie ma tu wstępu. Rozumiecie po angielsku? Wynocha naziści! Rozumiecie? Naziści nie są tutaj mile widziani. Nie wracajcie, nazistowscy psychopaci. Niewiarygodni, chorzy, źli ludzie, upokarzają ludzi w kościele w czasie Paschy. Gestapo, naziści, komuniści, faszyści! Nie ważcie się tu wracać!” – krzyczał pastor Artur Pawłowski.

Co ciekawe, policjanci nie zdecydowali się użyć siły wobec duchownego, a po prostu opuścili miejsce zdarzenia.

Jak podaje „Calgary Herald”, pastor Antoni Pawłowski był już niejednokrotnie karany za łamanie obostrzeń związanych z pandemią. Według lokalnych przepisów, w miejscach kultu w Calgary może być zajętych jedynie 15% miejsc. Wierni muszą też nosić maseczki i zachowywać odpowiednią odległość między sobą.

Lokalna policja wydała oświadczenie w kwestii zajścia. Podkreślono w nim, że mandatu nie wystawiono, a „decyzja o podjęciu kolejnych działań egzekucyjnych będzie należeć do agencji partnerskich”.

– „Nie chcemy zakłócać świąt, wydarzeń religijnych lub duchowych, jednak musimy wspierać agencje partnerskie, kiedy jesteśmy wzywani na pomoc, aby upewnić się, że wszyscy mogą bezpiecznie celebrować te wydarzenia” – czytamy w oświadczeniu służb.

Kto rozbił wazon? Jesteście w stanie wskazać winowajce?

Źródło: Twitter, Calgary Herald

Colorland - fotoksiążka różne formaty
Colorland - fotoksiążka różne formaty
36,00 zł
Oferta zakończona!
Od 31 zł: Fotoksiążka A3, A4 i więcej z Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz