Home Kategorie Życie Będą nowe mandaty. Można dostać nawet 500 zł za spacer z psem.
14.62K

Będą nowe mandaty. Można dostać nawet 500 zł za spacer z psem.

Będą nowe mandaty. Można dostać nawet 500 zł za spacer z psem.

Spacer z psem może zakończyć się mandatem? Według najnowszych przepisów, które niedługo wejdą w życie, taka przechadzka może skończyć się sporą karą dal właściciela.

Mandat za zwykły spacer z psem? Taki finał może mieć przechadzka z czworonogiem, jeśli nie spełnią wymagań, które nakładają nowe przepisy. Zgodnie z rozporządzeniem z 26 marca 2021 roku, które wejdzie w życie 10 kwietnia, za niedopilnowanie zwierzęcia grozi od 250 do 500 zł kary.

Rozporządzenie obejmuje przepisy zabraniające znęcania się nad zwierzętami oraz reguluje wysokość kar za wykroczenia, jakie mogą popełnić właściciele, przewoźnicy oraz zarządcy posesji. Nowe prawo pozwala karać właścicieli czworonogów, które biegają bez smyczy w miejscu publicznym. Grozi za to 250 zł mandatu.

W przypadku właścicieli lub opiekunów psów ras uznawanych za agresywne, kara ta może być dwukrotnie wyższa. Chodzi tutaj o sytuacje, gdzie np. w trakcie spaceru z czworonogiem dojdzie do narażenia zdrowia lub życia innych osób. Taki mandat mogą otrzymać też osoby, które przewożą bez odpowiednich zabezpieczeń zwierzę środkami komunikacji publicznej, czy trzymają zwierze na nieogrodzonej posesji.

Policja przerwała polskie nabożeństwo. „Naziści, gestapo!”

Źródło: Radio ZET

Gładkie ciało
Gładkie ciało
109,00 zł
278,00 zł
Oferta zakończona!
Depilacja SPEC3 Hybrid i Light Sheer Desire/Duet na 2 partie ciała za 109 zł i więcej w Depilacja.pl – 44 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
8
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz