Home Kategorie Ludzie Tragedia Grzegorza Schetyny.Politycy składają kondolencje.

Tragedia Grzegorza Schetyny.Politycy składają kondolencje.

Tragedia Grzegorza Schetyny.Politycy składają kondolencje.

Grzegorz Schetyna niespodziewanie wydał komunikat. Wczoraj wieczorem nagle zmarła jego ukochana mama. Danuta Schetyna walczyła o wolną Polskę jako żołnierka AK. „Żegnaj Mamuś” – czytamy we wpisie.

Wczorajszy dzień zdawać by się mogło, że nie będzie smutniejszy. Jednak zaledwie kilka godzin po tym, jak dowiedzieliśmy się o śmierci Krzysztofa Krawczyka, Grzegorz Schetyna poinformował o nagłej i niespodziewanej śmierci swojej mamy. Polityk PO od zawsze był z nią mocno zżyty.

– “Dzisiaj odeszła moja Mama. Danuta Schetyna (1929)” – poinformował za pośrednictwem Twittera.

Danuta Schetyna należała do Armii Krajowej. Była też absolwentką filologii polskiej.

– “Kochała Polskę, zawsze wspierała potrzebujących. Dobry człowiek. Niezmiennie blisko ludzi i ich spraw. Uczyła mnie wszystkiego, także miłości do książek. Żegnaj Mamuś. R.I.P.” – czytamy.

Schetyna ostatni raz pokazał swoją mamę w 2019 roku. Był to też moment, gdy pokazał Danutę Schetynę po raz pierwszy opinii publicznej. Obchodziła wtedy swoje 90 urodziny.

– “Żołnierka AK z Radomska, polonistka, wspaniała nauczycielka miłości do książek, moja bohaterka” – wymieniał wyraźnie dumny z seniorki lider Platformy Obywatelskiej.

Nie wiadomo jakie były przyczyny śmierci matki polityka. Wiele wskazuje na to, że mogło do niej dojść z przyczyn naturalnych.

Co ciekawe, pierwsze kondolencje zaczęły napływać nie ze strony polityków Koalicji Obywatelskiej, ale ze strony przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy.

Jako pierwsza swoje słowa otuchy przekazała Joanna Lichocka. Posłanka PiS nie kryła poruszenia.

– “Proszę przyjąć wyrazy głębokiego współczucia. Dużo siły i źródeł otuchy. Wieczny odpoczynek racz dać Jej Panie” – czytamy.

Niedługo potem głos zabrał też poseł Solidarnej Polski. Janusz Kowalski napisał wprost, że Danuta Schetyna dzieliła się świadectwem patriotyzmu również z nim.

– “Szanowny Panie Grzegorzu! Proszę przyjąć moje wyrazy współczucia. Wspaniała i odważna Mama, żołnierz AK – dzieliła się świadectwem patriotyzmu z pokoleniami Opolan, również ze mną, co było dla mnie wielkim zaszczytem” – wspominał Janusz Kowalski.

Kolejne kondolencje przekazał były minister spraw wewnętrznych w rządzie Beaty Szydło.

– “Przyjmij proszę moje szczere wyrazy współczucia” – przekazał Joachim Brudziński.

Ważne! Te objawy sygnalizują ciężki przebieg koronawirusem.

Źródło: Twitter

Lot widokowy szybowcem
Lot widokowy szybowcem
149,99 zł
288 dni
do końca oferty!
Lot widokowy szybowcem za wyciągarką za 149,99 zł z Aeroklubem Rybnickiego Okręgu Węglowego w Rybniku

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz