Home Kategorie Zdrowie Sanepid w poszukiwaniu uczestników mszy świętych. Była na nich osoba zakażona COVID-19.
15.45K

Sanepid w poszukiwaniu uczestników mszy świętych. Była na nich osoba zakażona COVID-19.

Sanepid w poszukiwaniu uczestników mszy świętych. Była na nich osoba zakażona COVID-19.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gnieźnie (woj. wielkopolskie) szuka osób, które pod koniec marca uczestniczyły w mszach w kościele w Zdziechowie.

Jak przekazał gnieźnieński sanepid, osoba zakażona koronawirusem uczestniczyła w mszach świętych w parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Zdziechowie w dniach 24-29 marca. Były to msze wieczorne o 18:00 oraz msze niedzielne o 8:30 i 11:00.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gnieźnie apeluje, by osoby, które w tych dniach uczestniczyły w Zdziechowie w mszach świętych, zgłosiły się na infolinię Głównego Inspektoratu Sanitarnego pod numerem telefonu 22 25 00 115.

Sanepid nalega również, żeby osoby, które uczestniczyły w tych mszach świętych, obserwowały swój stan zdrowia. Dotyczy to zwłaszcza wiernych, którzy podczas nabożeństw przystępowali do komunii świętej.  W przypadku oznak choroby, powinny te osoby zgłosić się do lekarza.

Sanepid nie zdradza, kim jest osoba zakażona koronawirusem, która uczestniczyła we mszy świętej. Z liczby nabożeństw, w których brała udział, można jednak wnioskować, że była to osoba, która pełniła w kościele jakieś funkcje, zapewne liturgiczne. No cóż, sytuacja jest nieciekawa.

Pierwsze objawy COVID-19, które mogą być dla nas mylące. Pojawiają się u większości zakażonych.

Źródło: Gniezno24

 

 

Zestaw Fish & Chips
Zestaw Fish & Chips
40,50 zł
54,00 zł
Oferta zakończona!
Zestaw Fish & Chips od 40,50 zł z opcją na wynos lub w dostawie w Może Ryba – Fish & Chips w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz