Home Kategorie News Uderzenie zimna i nawet -13 stopni. Czeka nas wiosna ze śniegiem?

Uderzenie zimna i nawet -13 stopni. Czeka nas wiosna ze śniegiem?

Uderzenie zimna i nawet -13 stopni. Czeka nas wiosna ze śniegiem?

Wiosenne słońce zawita do nas dopiero pod koniec tygodnia. Do tego momentu będzie chłodno, a nawet mroźno. Synoptycy zapowiadają deszcz, a na Pomorzu oraz w górach śnieg.

Pogoda po świętach zmieni się i poczujemy chłód. Z północy do kraju napłynie zimne powietrze arktyczne i zostanie z nami aż do czwartku. Na początku tygodnia zwiększy się zachmurzenie, pojawi się deszcz przechodzący w deszcz ze śniegiem i sam śnieg, a także wzrośnie prędkość i porywistość wiatru.

Zima wróciła do Polski. We wtorek w całym kraju jest zimno, pochmurno i pojawiają się opady. Możliwe są burze z opadem krupy śnieżnej. Rano było ślisko. Jak podaje serwis fanipogody.pl, najwyższa temperatura w Polsce we wtorek to 2 – 4 stopnie.

– “Na południu kraju, w górach mróz jest dwucyfrowy i sięga nawet -13 stopni” – informuje portal.

Na południu spodziewamy się śnieżyc. Wysoko w Tatrach może spaść nawet 10 cm śniegu, a na Pomorzu ok. 5 cm. Temperatura maksymalnie wzrośnie do 6 stopni, ale w nocy spadnie do -3, w rejonach podgórskich do -6. Utrzymywać się będzie silny, porywisty wiatr.

W środę i czwartek należy się spodziewać się kontynuacji pochmurnej, wietrznej i zimowej aury z opadami. Nocą temperatura spadnie do -3 stopni, a w ciągu dnia wzrośnie do 7.

Koniec tygodnia to spodziewana poprawa pogody. Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Europy Południowej. Z Zachodu napłynie do nas cieplejsze powietrze polarne morskie. Będzie też więcej słońca i tylko miejscami pojawić się ma przelotny deszcz. Na sile straci też wiatr. Temperatura w nocy wynosić będzie kilka stopni powyżej 0. W dzień utrzyma się w zakresie 10 – 18.

Kiedy powrót uczniów do szkół? Wiceminister edukacji podał konkretny termin.

Źródło: IMGW

Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
49,99 zł
18 dni
do końca oferty!
Kurs online: Doradca dietetyczny z zaświadczeniem MEN za 49,99 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz