Home Kategorie Zdrowie Okropne sceny na Stadionie Narodowym. Chaos w kolejce na szczepienia.

Okropne sceny na Stadionie Narodowym. Chaos w kolejce na szczepienia.

Okropne sceny na Stadionie Narodowym. Chaos w kolejce na szczepienia.

Koronawirus w Polsce wciąż jest wiodącym tematem. Rosnące informacje o liczbie chorych, coraz większe problemy ze szczepieniami. Ten temat spędza sen z powiek wszystkim.

Jednym z miejsc, w których Polacy są szczepieni przeciw koronawirusowi, jest Stadion Narodowy. 6 kwietnia zwiększono tam liczbę dziennie szczepionych osób z 2 tysięcy do 3 tysięcy. Nie wpłynęło to pozytywnie na procedury. Za to wywołało olbrzymi chaos.

Wszystko dlatego, że wraz ze wzrostem liczby szczepionych, wzrosła liczba osób, które przychodziły wcześniej niż powinny. To powodowało, że wydłużały się kolejki, a wraz z ich wzrostem narastała frustracja. Ludzie praktycznie zaczęli ze sobą walczyć.

– “Nagle obsługa otworzyła drugie drzwi. Ludzie rzucili się do nich. Doszło do przepychanek. Emocje były ogromne, ludzie krzyczeli. Tuż przy windzie pobiło się dwóch starszych panów. Rozdzielał ich mężczyzna w wojskowych spodniach, być może z Wojsk Obrony Terytorialnej. W tej kolejce nie było mowy o zachowaniu dystansu społecznego” – relacjonował w rozmowie z “Gazetą Wyborczą” mężczyzna, który przywiózł ojca na szczepienie. Informację o bójce, dziennikarze nieoficjalnie potwierdzili u obsługi stadionu.

Z kolei rzeczniczka szpitala Iwona Sołtys przyznaje, że na miejscu “wybuchały emocje”, dlatego apeluje o przychodzenie na miejsce szczepienia na wyznaczoną godzinę. Zastanawiające jest jednak to, czy ten apel w ogóle coś da?

Szczepienia przeciw koronawirusowi w Polsce trwają od 27 grudnia 2020 roku. Jak wynika z rządowych informacji, wykonano 6 665 384 szczepień: 4 591 351 pierwszą dawką i 2 074 033 szczepienia dwoma dawkami. Według wielu jest to stanowczo za wolno.

Tragedia Grzegorza Schetyny.Politycy składają kondolencje.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Kurs online: Asystent ds. rozliczeń z MEN
Kurs online: Asystent ds. rozliczeń z MEN
79,00 zł
299,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Asystent ds. rozliczeń i fakturowania z zaświadczeniem MEN za 79 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz