Home Kategorie Poruszające Szokujące kulisy zbrodni w Rudniku pod Sanem. Babcia zamordowanych dzieci zabrała głos.

Szokujące kulisy zbrodni w Rudniku pod Sanem. Babcia zamordowanych dzieci zabrała głos.

Potworna zbrodnia w Rudniku nad Sanem na Podkarpaciu jest szokiem dla wszystkich. Magdalena V. (†41 l.) zamordowała własne dzieci, gdyż nie chciała ich oddać ojcu.

Magdalena V. od dawna wyjeżdżała do pracy za granicę. Wcześniej do Francji, a potem do Niemiec, gdzie opiekowała się starszymi osobami. To właśnie w tym kraju poznała swojego męża Jochana. Para wzięła ślub. Małżeństwo miał dwoje dzieci. Najpierw urodziła się Julka († 6 l.), a dwa lata później Mateusz (†4 l.). Niestety w ich związku nie układało się najlepiej.

– “Wydawało się, że dobrym małżeństwem i wszystko dobrze się między nimi układa. Często razem przyjeżdżali do Polski. Wtedy zatrzymywali się u dziadków. Magda wpadła na pomysł, aby w pobliżu mieć własny dom, jako inwestycję na przyszłość” – mówiła Faktowi znajoma kobiety.

W marcu ubiegłego roku Magdalena rozstała się z mężem. Przyjechała do Rudnika razem z dziećmi. Wtedy na ich wyjazd zgodził się Jochen. Według ustaleń sądu – rodzice zawarli porozumienie, że dzieci będą w Polsce tylko dwa miesiące, a potem wrócą z matką. Jednak porozumienie szybko przestało funkcjonować. Ojciec w końcu nie wytrzymał zachowania matki i zarzucił jej uprowadzenie dzieci.

Rozpoczęła się prawnicza batalia. Sąd Okręgowy w Rzeszowie uznał, że matka bezprawnie przetrzymuje synka i córeczkę w kraju. Stwierdził, że nic nie stoi na przeszkodzie. Stwierdził, że mogą bez problemu wrócić do domu za granicą, gdzie dotychczas mieszkały.

30 marca przed domem w Rudniku zaparkowało kilka aut i policyjny radiowóz. Do mieszkania weszły kurator sądowa i pani psycholog. Poprosiły zgodnie z orzeczeniem sądu o wydanie dzieci ojcu, który jest obywatelem Niemiec.

– “Magdalena rozmawiała z nimi w kuchni, a ja byłam z dziećmi w pokoju – opowiadała w programie “Alarm” TVP1 pani Danuta, matka 41-latki. Według niej rozmowa odbywała się spokojnie. Jak się okazuje, jej córka była zdecydowana, aby przekazać dzieci ojcu. Zostały nawet spakowane. Magdalena myślała jednak, że też pojedzie do Niemiec, mimo że małżeństwo było w trakcie rozwodu. Wcześniej jednak” – jak opowiada matka Magdaleny

– “pani kurator zaproponowała, aby porozmawiała z mężem Jochanem, który czekał na zewnątrz” – dodaje.

– “Jak ona poszła na drogę, to się okazało, że tam jest pełno policji, że jest bus, a w busie siedzi ojciec dzieci, brat, matka, kolega i adwokat. I babka powiedziała, że oni chcą tylko dzieci. Jej nie chcą” – mówi pani Danuta.

Magdalena wróciła do domu. Zupełnie nie zdradzając swoich zamiarów, poszła z dziećmi na górę, a potem do łazienki. Tam doszło do tragedii. Kobieta chwyciła za nóż i zadając ciosy w klatkę piersiową zabiła córeczkę Julcię (†6 l.) i synka Mateusza (†4 l.). Potem odebrała sobie życie. Nie chciała ich oddać i zdecydowała się je zabić. To przykra i smutna historia.

– “Cisza była, jak makiem zasiał. Zbierała dzieci. Co się stało? Nerwy nie wytrzymały? Trudno mi powiedzieć…” – stwierdziła smutno matka kobiet. Dodała, że nie wini służb.

– “Gdyby ojciec dzieci był sam, może pojechaliby razem…” –  dodaje kobieta.

Lekarz o śmierci Krzysztofa Krawczyka: „Niestety, takie sytuacje zdarzają się dosyć często”

Źródło: TVP

 

Oczyszczanie skóry twarzy
Oczyszczanie skóry twarzy
39,99 zł
120,00 zł
18 dni
do końca oferty!
10-etapowe oczyszczanie skóry twarzy z wybranym zabiegiem na twarz za 39,99 zł w Gabinecie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz