Home Kategorie Życie Noworodek pozostawiony w Oknie Życia. “Może mieć najwyżej 5 dni”.

Noworodek pozostawiony w Oknie Życia. “Może mieć najwyżej 5 dni”.

Noworodek pozostawiony w Oknie Życia. “Może mieć najwyżej 5 dni”.

W poniedziałek wielkanocny w Oknie Życia przy Specjalnym Ośrodku Wychowawczym Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Ostrowie Wielkopolskim znaleziono noworodka. To była mała dziewczynka.

– “Kilkudniowa dziewczynka pozostawiona w Oknie Życia jest zdrowa; waży 3,8 kg” – poinformował na konferencji prasowej rzecznik ostrowskiego szpitala Adam Stangret. Dziecko pozostanie w szpitalu na obserwację na dwa tygodnie.

– “Potem los dziecka będzie uzależniony od wszczętych procedur prawnych” – poinformował Stangret. Siostry o pozostawionym dziecku poinformowały policję i ośrodek adopcyjny, który natychmiast zawiadamia sąd. Tam wpływają dwa wnioski – o wydanie postanowienia w sprawie zarządzeń opiekuńczych oraz o nadanie dziecku tożsamości, czyli imienia i nazwiska. To są podstawowe procedury, które pozwalają na znalezienie odpowiedniej opieki dla dziecka.

– “W takich sytuacjach wobec matki dziecka nie jest prowadzone żadne postępowanie” – powiedziała rzeczniczka prasowa ostrowskiej policji młodsza aspirant Małgorzata Michaś. Okno Życia przy ostrowskim Ośrodku Sióstr Elżbietanek działa od 8 grudnia 2015 roku. Pierwsze dziecko trafiło tam 3 lutego 2017 roku.

Punkt utworzono z inicjatywy prezydent Ostrowa Wlkp. Beaty Klimek po tym, jak matka pozostawiła niemowlę na poduszce na ulicy. Okna Życia to specjalnie przygotowane miejsca, umożliwiające matkom, które nie mogą lub nie chcą opiekować się noworodkiem, anonimowe jego oddanie. To dla nich jest często łatwiejsza opcja.

Punkty te są otwierane z zewnątrz, ogrzewane i wentylowane. Po otwarciu uruchamia się sygnalizacja alarmująca opiekunki, zazwyczaj siostry zakonne. Noworodek umieszczany jest w inkubatorze do czasu przyjazdu karetki, która zabiera go do szpitala. Pozostaje tylko się cieszyć, że ta metoda rzeczywiście działa.

Menadżer opisuje ostatnie chwile Krzysztofa Krawczyka. „Z minuty na minutę było coraz gorzej”.

Źródło: Fakt

Zabiegi na stacjach treningowych
Zabiegi na stacjach treningowych
79,99 zł
18 dni
do końca oferty!
Zabiegi na stacjach strefy fitness: 5 treningów za 79,99 zł i więcej w Body Evolution w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz