Home Kategorie News Z ostatniej chwili! Wszystkie obostrzenia przedłużone. Na jak długo?
5.54K

Z ostatniej chwili! Wszystkie obostrzenia przedłużone. Na jak długo?

Z ostatniej chwili! Wszystkie obostrzenia przedłużone. Na jak długo?

Na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu panujących obostrzeń. Początkowo miały one obowiązywać do 9 kwietnia.

– „Analizowaliśmy na bieżąco sytuację, szczególnie w kontekście tego, co dzieje się w szpitalach. Obecne wyniki są zbyt słabym sygnałem, by traktować je w optymistyczny sposób. Obłożenie łóżek wynosi ok. 80 proc., to są parametry niebezpieczne” – powiedział na środowej konferencji prasowej Adam Niedzielski.

– „Pamiętajmy, że mamy taką perspektywę przyspieszenia szczepień. Mamy coraz więcej też, w konsekwencji zachorowań, ozdrowieńców. Czyli te naturalne bariery stają się coraz bardziej wyraziste” – mówił Niedzielski.

Minister podkreślił, że przyspieszenie procesu szczepień, o którym od pewnego czas umówi rząd, będzie angażować samorządy w ramach hasła „wszystkie ręce na pokład”.

– „Mam nadzieję, że tu ta odpowiedź samorządów będzie tak duża, że ten program szczepień w najbliższych dwóch miesiącach, jego efekt, stanie się realną barierą dla rozwoju epidemii” – podkreślił minister.

Przedłużone dzisiaj obostrzenia miały najpierw obowiązywać do 9 kwietnia. Jednakże pozostaną z nami aż do 18 kwietnia. Poniżej ich lista:

 • Sklepy budowlane i meblowe o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. pozostają zamknięte. Hurtownie i składy budowlane będą otwarte
 • W kościołach i placówkach handlowych pow. 100 m kw. obowiązuje limit jednej osoby na 20 m kw. zamiast dotychczasowych 15 m kw.
 • Zamknięte pozostają salony fryzjerskie i kosmetyczne
 • Przedszkola i żłobki są zamknięte dla wszystkich z wyjątkiem dzieci służb medycznych i mundurowych
 • Działalność obiektów sportowych jest ograniczona wyłącznie do uprawiania sportu zawodowego
 • Zamknięte są hotele z wyjątkiem hoteli robotniczych
 • Zamknięte są kina, teatry, muzea i galerie sztuki
 • Zamknięte są sklepy w centrach handlowych z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii, salonów prasowych, księgarni i sklepów zoologicznych
 • Zamknięte są sauny, solaria i kasyna
 • Zamknięte są siłownie i kluby fitness
 • Wszystkie szkoły działają w trybie zdalnym

Adam Niedzielski mówił również o tym, że obecny spadek zachorowań związany jest wyłącznie z okresem świątecznymi i tym, że to wtorek, a nie jak zwykle poniedziałek był pierwszym dniem poświątecznym.

– „Reprezentatywne informacje, to z jakim trendem mamy do czynienia, będziemy wiedzieli tak naprawdę dopiero w kolejnych dniach” – mówił szef MZ.

– „Konsekwencje ewentualnej zwiększonej mobilności w czasie świąt, bo my czekamy na dane dotyczące mobilności, jaka miała miejsce w czasie świąt, skutek tego, jak się zachowaliśmy na święta, będzie widoczny tak naprawdę w przyszłym tygodniu. Wtedy przekonamy się, czy ta trzecia fala będzie stopniowo opadała, czy nie daj Boże złapie drugi oddech” – dodał Niedzielski.

Obostrzenia będą zaostrzone? „Brany jest pod uwagę każdy wariant”.

Fotomagnesy ze zdjęciem
Fotomagnesy ze zdjęciem
12,90 zł
Oferta zakończona!
Fotomagnesy na lodówkę ze zdjęciem: różne formaty (od 7,90zł) z Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz