Home Kategorie Życie Nie żyje 15-latek zakażony koronawirusem. „Miał typowe objawy”. To najmłodsza ofiara koronawirusa w tym regionie.
10.69K

Nie żyje 15-latek zakażony koronawirusem. „Miał typowe objawy”. To najmłodsza ofiara koronawirusa w tym regionie.

Nie żyje 15-latek zakażony koronawirusem. „Miał typowe objawy”. To najmłodsza ofiara koronawirusa w tym regionie.

Młody chłopak 3 tygodnie temu w ciężkim stanie trafił do szpitala w Grudziądzu. Miał objawy typowe dla zakażenia SARS-CoV-2: kaszel, gorączkę, duszności. 7 kwietnia poinformowano o jego śmierci.

Jak podaje TVN24, 15-latek trafił do szpitala w Grudziądzu 16 marca. Jego stan był wtedy ciężki i po 2 dniach od przyjęcia wymagał podłączenia do respiratora. Nastolatek uskarżał się na duszności, miał bardzo wysoką gorączkę i uciążliwy kaszel. Izabela Hirsch-Lewandowska, rzeczniczka szpitala, poinformowała wtedy, że dziecko miało choroby współistniejące.

W środę TVN24 przekazał wieści o śmierci 15-latka. Niedługo poznamy więcej szczegółów tej sprawy. Na tę chwilę szpital nie wydał żadnego komunikatu w sprawie.

Jeszcze pod koniec marca w grudziądzkim szpitalu hospitalizowano ośmioro dzieci. Był jednak i taki moment, że małych pacjentów było tam 20.

„Gdyby nie koronawirus, nie wymagałyby pomocy medycznej” – mówiła wtedy Onetowi Izabela Hirsch-Lewandowska. – „Mają typowe objawy covidowe: gorączkę, bóle mięśni, zmiany w płucach, czasem zapalenie płuc lub odwodnienie. Po prostu wystąpiło u nich zaostrzenie choroby, więc musiały trafić do nas” – dodawała.

W Grudziądzu średnia wieku osób przbywających w szpitalach spadła do 62 lat, a osób podłączonych pod respiratory do 55 lat. Widok 30-latków podpiętych do tych urządzeń na nikim nie robi już wrażenia. Jedynie w 2021 roku wirus zabił w tym szpitalu ponad 500 osób. 15-latek był najmłodszy z nich.

Z ostatniej chwili! Wszystkie obostrzenia przedłużone. Na jak długo?

Źródło: TVN24, Onet

eKurs: instruktor jogi
eKurs: instruktor jogi
69,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Instruktor jogi za 69 zł w Akademio

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz