Home Kategorie Ludzie Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Gdzie spocznie król polskiej muzyki.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Gdzie spocznie król polskiej muzyki.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Gdzie spocznie król polskiej muzyki.

Nazywanie go królem polskiej muzyki rozrywkowej to nie przesada. Krzysztof Krawczyk zmarł w poniedziałek 5 kwietnia. Cała Polska będzie za nim tęsknić i trudno się dziwić, był legendą.

Krzysztof Krawczyk dopiero zdążył wyleczyć COVID-19, wrócił ze szpitala do swojego ukochanego domu w Grotnikach i zamierzał cieszyć się u boku ukochanej żony Ewy oraz reszty rodziny. Mówił przed Wielkanocą, że czuje się dobrze i wraca do domu. Jednak kilka dni później zmarł.

W poniedziałek 5 kwietnia przed południem piosenkarz poczuł się gorzej. Do domu wezwano karetkę, która natychmiast przewiozła go do szpitala Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Tam, przed godziną 17:00 Krzysztof Krawczyk zmarł.

– “Wysiadło serce, płuca, lekarze nie mogli nic zrobić. Ewunia jest w rozsypce, to nie tak miało być” – powiedział w rozmowie z Faktem Andrzej Kosmala, menedżer Krzysztofa Krawczyka.

Nieoficjalnie mówi się, że pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbędzie się pod koniec tego tygodnia. Msza zostanie odprawiona w bazylice archikatedralnej w Łodzi. Piosenkarz spocznie na cmentarzu w Grotnikach, miejscowości pod Łodzią, w której mieszkał wraz z żoną Ewą.

Swoją karierę rozpoczął w połowie lat 60. wraz z zespołem Trubadurzy. Ale tak wyróżniał się na tle pozostałych muzyków, że oni sami doradzili mu, by spróbował również występowania solo. Wprawdzie na początku nie było mu łatwo, ale w końcu rozwinął karierę do poziomu, gdzie znała go cała Polska.

Krzysztof uwielbiał to życie, ale jednocześnie był nim nieco przytłoczony. Grywał po kilkadziesiąt koncertów w miesiącu. W końcu uzależnił się nawet od leków.

– “Ja byłem typowym lekomanem. Miałem kumpla doktora, który mi przepisywał na wszystko tabletki. Na spanie, niespanie, siły do pracy. Na wszystko. Człowiek mówi: „A wezmę tabletkę, będę lepiej spał, a wezmę tabletkę, będę lepiej śpiewał”. I ciągle dawałem sobie takie kopy. Żeby to mnie kopnęło i żebym był trochę lepszy” – wyznał 74-letni dziś piosenkarz w najnowszym filmie biograficznym „Krzysztof Krawczyk. Całe moje życie”. Będzie nam go brakować.

Z ostatniej chwili! Wszystkie obostrzenia przedłużone. Na jak długo?

Źródło: Fakt

Bezoperacyjny lifting twarzy
Bezoperacyjny lifting twarzy
89,99 zł
300,00 zł
18 dni
do końca oferty!
Bezoperacyjny lifting twarzy, szyi, dekoltu urządzeniem Futur-Tec od 89,99 zł w Body Secret & SPA

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz