Home Kategorie Życie Alimenty na dziecko już od poczęcia? Ojcowie zapłacą połowę kosztów.

Alimenty na dziecko już od poczęcia? Ojcowie zapłacą połowę kosztów.

Alimenty na dziecko już od poczęcia? Ojcowie zapłacą połowę kosztów.

500 plus wypłacane od poczęcia – takie hasła przetoczyły się przez Polskę po orzeczeniu uznającym aborcję za sprzeczną z konstytucją. Skutkowało to pojawieniem się nowych, ciekawych pomysłów.

500 plus nie wykonało swojego pierwotnego zadania: dzietność w Polsce nie wzrosła, a nawet zaczęła jeszcze szybciej spadać. W obronie demografii i słupków w sondażach pojawiło się więc orzeczenie, które stwierdza, że aborcja jest całkowicie niezgodna z konstytucją.

Z tego powodu szybko pojawiły się deklaracje składania wniosków o wyrównanie 500 plus za 9 miesięcy, gdy dziecko było płodem. O dziwo, nie wszystkie zostały odrzucone. Wygląda na to, że jest to zupełnie nowy ciekawy pomysł.

W Polsce zakaz aborcji budzi ogromne emocje, w USA, w których jest ona dozwolona, w stanie Utah rządzący wpadli na pomysł, jak zniechęcić do wykonywania zabiegów przerywania ciąży, wprowadzili prawo, które nakłada zupełnie nowe obowiązki na ojca.

Rządzący Utah chcą, żeby biologiczni ojcowie byli zobowiązani do pokrywania połowy kosztów prowadzenia ciąży, zarówno jeśli chodzi o standardowe kontrole lekarskie, jak i ewentualne zabiegi. To prawo w założeniu chroniłoby matki i nie jest wcale takie głupie.

W przepisach przewidziano za to, że ojciec nie będzie obciążany kosztami przeprowadzenia aborcji, o ile zostanie ona wykonana bez jego zgody. Od tej zasady mają obowiązywać dwa wyjątki: jeśli do przerwania ciąży dojdzie z powodu zagrożenia dla życia matki lub jeśli poczęcie będzie wynikiem gwałtu. Co sądzicie o takim pomyśle? Miałby on sens w Polsce?

Myślisz, że mogłeś przejść COVID-19 bezobjawowo? Ważny sygnał, który na to wskazuje.

Źródło: Radiozet

Bezoperacyjny lifting twarzy
Bezoperacyjny lifting twarzy
89,99 zł
300,00 zł
18 dni
do końca oferty!
Bezoperacyjny lifting twarzy, szyi, dekoltu urządzeniem Futur-Tec od 89,99 zł w Body Secret & SPA

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz