Home Kategorie Życie Ksiądz nazwał wiernego Judaszem, bo… zgłosił tłum na mszy!

Ksiądz nazwał wiernego Judaszem, bo… zgłosił tłum na mszy!

Księża z parafii w Kościelcu publicznie nazwali jednego z parafian Judaszem przez to, że ten odważył się poinformować policję o tym, iż na mszy jest zbyt wiele osób.

– “W naszej parafii powtórzyła się ta sama scena, co dwa tysiące lat temu w Wieczerniku” – napisano w ogłoszeniu wywieszonym na drzwiach kościoła.

Kilka dni temu na tablicy z ogłoszeniami parafialnymi w Kościelcu pojawiło się oburzające ogłoszenie. Ksiądz z tamtejszego kościoła postanowił publicznie piętnować parafianina, który zgłosił na policję fakt, że w trakcie mszy przekroczono limit wiernych w świątyni. Zgodnie z najnowszymi obostrzeniami w mszach świętych brać udział może 1 osoba na 20 mkw powierzchni.

– „W Wielki Czwartek w naszej parafii powtórzyła się ta sama scena, co 2 tysiące lat temu w Wieczerniku, kiedy jeden z 12-tu – Judasz – zdradził Jezusa. Podobnie w naszym kościele w Wielki Czwartek jeden z parafian (parafianka), będąc w świątyni podczas liturgii zadzwoniła na policję, zgłaszając przekroczony limit wiernych w kościele” – napisano w ogłoszeniu wywieszonym przed kościołem.

Dalej dodano, że parafia musi zabezpieczyć pieniądze na poczet nałożonej przez sanepid kary. Będą to „ofiary składane w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów i ofiary złożone wcześniej na jałmużnę wielkopostną”.

Treść ogłoszenia wywołała ogromne oburzenie. Zdjęcie szybko obiegło internet. Sprawą zajął się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który zgłosił służbom możliwość popełnienia przez duchownego przestępstwa.

– „W tym konkretnym wypadku ksiądz dopuścił się przestępstwa, organizowanie zbiórki na pokrycie grzywny jest naruszeniem prawa” – piszą pracownicy OMZRiK.

Będzie strajk pielęgniarek. Wiemy, kiedy odejdą od łóżek.

Post owocowo-warzywny
Post owocowo-warzywny
409,00 zł
18 dni
do końca oferty!
Post owocowo-warzywny dr Dąbrowskiej: 7-dniowa dieta za 409 zł i więcej w Studiu Zdrowia Dietering – wiele lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz