Home Kategorie Zdrowie Odkryty został kolejny wariant COVID-19. Jest o wiele bardziej zaraźliwy.
16.18K

Odkryty został kolejny wariant COVID-19. Jest o wiele bardziej zaraźliwy.

Odkryty został kolejny wariant COVID-19. Jest o wiele bardziej zaraźliwy.

Badacze z Angoli odkryli nową mutację koronawirusa. Wariant nazwany A.VOI.V2 jest bardziej zaraźliwy i posiada więcej zmian niż jakakolwiek wcześniejsza mutacja, to szok dla badaczy.

Nową mutację koronawirusa wykryto w Angoli u podróżnych z Tanzanii. Jak informuje zespół badaczy pod przewodnictwem Tulio de Oliveiry, mutacja nazwana A.VOI.V2 ma aż 31 mutacji w genomie, wcześniej niż jakakolwiek inna odmiana koronawirusa. Dla badaczy jest to zastanawiające.

– “To zdecydowanie jest mutacja, która daje powody do obaw” – stwierdził na początku kwietnia podczas konferencji prasowej John Nkengasong, szef panafrykańskiego urzędu ds. zdrowia.

Na razie nie wiadomo jeszcze, o ile bardziej zaraźliwy jest nowy wariant, czy wpływa na przebieg choroby i skuteczność szczepionek. W tym momencie jednak, naukowcy prowadzą badania w tej materii.

– “Jeśli myślicie, że SARS-CoV-2 jest wolno rozwijającym się wirusem, pomyślcie raz jeszcze” – skomentowała na Twitterze najnowsze doniesienia Kristian Andersen, eksperta w dziedzinie infekcji. Odkrycie kolegów z Angoli nazwała “szokującym”.

Do tej pory najbardziej rozpowszechnionymi mutacjami koronawirusa na świecie są mutacje brytyjska, południowoafrykańska i brazylijska. Czy jednak po pojawieniu się nowej mutacji, statystyki się zmienią?

Koronawirus raport 08.04.2021. Rekord zgonów. Dobijamy do granicy tysiąca.

Źródło: spektrum.de

Rezonans magnetyczny
Rezonans magnetyczny
379,00 zł
Oferta zakończona!
Rezonans magnetyczny odcinka kręgosłupa lub głowy za 379 zł i więcej opcji w pracowniach Bonus Diagnosta – 6 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz