Home Kategorie Zdrowie Kasjerka w Biedronce pracowała bez maseczki. Jakie jest jej wytłumaczenie?

Kasjerka w Biedronce pracowała bez maseczki. Jakie jest jej wytłumaczenie?

Kasjerka w Biedronce pracowała bez maseczki. Jakie jest jej wytłumaczenie?

Obecnie, zgodnie z rozporządzeniem, wszyscy musimy nosić maseczki w przestrzeni publicznej. W ustawie jest kilka wyjątków, m.in. dla osób, które mają trudności z oddychaniem, tylko co z kasjerami?

O sytuacji pisze serwis Gazeta.pl, którego czytelniczka opisała swój problem. Podczas zakupów w sklepie Biedronki klientka była obsługiwana przez kasjerkę, która nie miała na twarzy maseczki. Prawdopodobnie ze względu na problemy z oddychaniem.

Gdy zwróciła jej uwagę na nieprzestrzeganie obowiązku, to pracownica Biedronki odpowiedziała jej, że ma astmę i zaświadczenie lekarskie, które to potwierdza. Potwierdziła to jej przełożona. Zgodnie z prawem, w takiej sytuacji nie musi ona nosić maseczki.

Gazeta.pl zwróciła się z prośbą o komentarz do biura prasowego sieci zadając pytanie, czy taka osoba powinna pracować na kasie – gdzie ma kontakt z klientami.

– “W firmie zatrudniającej ponad 70 tysięcy pracowników w ponad 3100 sklepach zdarzyło się kilka odosobnionych przypadków, w których nasi pracownicy przedstawili stosowne zaświadczenia lekarskie. Co do zasady przestrzegamy przepisów prawa, również w takich sytuacjach. Wtedy po dokładnej analizie przypadku podejmowane były indywidualne decyzje, zależne od stanu zdrowia pracownika oraz konkretnych zaleceń lekarskich” – pisze biuro prasowe Biedronki odpowiadając nieco wymijająco na pytania serwisu.

800+ zamiast 500+. Podwyżka jest jak najbardziej realna.

Źródło: Fakt

Oczyszczanie i nawilżanie skóry
Oczyszczanie i nawilżanie skóry
49,99 zł
150,00 zł
18 dni
do końca oferty!
Mikrodermabrazja z maską od 49,99 zł i więcej opcji w Licencjonowanym Studiu Urody Joanna w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz