Home Kategorie Burza po wpisie Pawłowicz o transpłciowym dziecku. “Obrzydliwy tweet”.

Burza po wpisie Pawłowicz o transpłciowym dziecku. “Obrzydliwy tweet”.

Burza po wpisie Pawłowicz o transpłciowym dziecku. “Obrzydliwy tweet”.

Była posłanka PiS i sędzia TK Krystyna Pawłowicz opublikowała wpis na temat transpłciowego dziecka uczęszczającego do szkoły w Podkowie Leśnej. Post ten wywołał olbrzymie oburzenie.

Była posłanka opublikowała na Twitterze wpis odnoszący się do sytuacji w jednej ze szkół w Podkowie Leśnej. Tamtejsza placówka miała zdecydować w kwestii dotyczącej 10-letniej transpłciowej uczennicy.

– “Dyr. Szkoły Samorząd. im. Boh. W-wy w Podkowie Leśnej, ul.Jana Pawła II, Agnieszka HEIN doprowadziła do podjęcia przez Radę Pedagog. uchwały ZOBOWIĄZUJĄCEJ nauczycieli, by zwracali się do 10-letniego ucznia, CHŁOPCA per AGNIESZKA, jak chcieli rodzice. Dane aktów stanu cywil. zlekceważono” – czytamy na profilu Krystyny Pawłowicz.

Wpis byłej posłanki zbulwersował część opinii publicznej. Odniósł się do niego m.in. burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński, który nazwał go “obrzydliwym” i poinformował, że w szkole odbyła się “narzucona z góry kontrola kuratorium”. Sytuacja zrobiła się nieciekawa i wojna między politykami oraz osobami postronnymi, osiągnęła apogeum.

– “Podstawowym warunkiem dobrostanu psychicznego człowieka jest integracja jego psychiki z ciałem oraz możliwość ekspresji zgodnie z tym, jak się czuje. To oczywiste dla ludzi światłych. Rolą dyrekcji i grona pedagogicznego w szkole jest stworzenia przyjaznego środowiska, wspierającego edukację i zdrowy rozwój dzieci. I taka właśnie jest nasza szkoła – wspierająca i otwarta” – mówił burmistrz.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową dodał z kolei, że

– “gdyby nie nagłośnienie tej sprawy przez panią Pawłowicz, dziecko by spokojnie skończyło tę szkołę“. – A teraz, to ja nie wiem, jak będzie – przyznał.

Słowa burmistrza zacytował w środę na Twitterze rzecznik Platformy Obywatelskiej, Jan Grabiec.

– “Próba zaszczucia dziecka, to chyba jedno z najobrzydliwszych zachowań, jakie można sobie wyobrazić w życiu publicznym” – podkreślił.

– “Brawo dla burmistrza Artura Tusińskiego za stanowcze stanięcie po stronie dziecka, które krzywdzi funkcjonariuszka obecnej władzy” – dodał.

– “Krystyna Pawłowicz, sędzina Trybunału Konstytucyjnego z PiSowskiego nadania, urządza w internecie hejt na 10-letnie dziecko. To nie jest nawet moralne dno. To jest brodzenie po kolana w szlamie” – skomentował z kolei wpis sędzi TK lider Wiosny Robert Biedroń.

– “Pawłowicz podała imię dziecka, wskazała szkołę. Zaszczucie tej rodziny jest więc kwestią czasu. Dziecko ma 10 lat. Chora, podła kobieta. Partii i prezydentowi gratuluję zrobienia z niej sędzi TK. Dobra zmiana i rewolucja moralna w jednym. Z dużą dozą chrześcijaństwa” – skwitowała w mediach społecznościowych tweet Pawłowicz blogerka Kataryna.

– “Widzę, że sędzia TK, której nazwiska nie warto nawet wymawiać, znów wystartowała w konkursie na podłość roku, ujawniając imię i dane szkoły transseksualnego dziecka. Nie ona mnie jednak przeraża. Przeraża mnie za to władza, która jej na co dzień przyklaskuje” – napisał dziennikarz Radia ZET Maciej Bąk.

Odkryty został kolejny wariant COVID-19. Jest o wiele bardziej zaraźliwy.

Źródło: RadioZet, Twitter

Pole dance: 4 lub 8 zajęć
Pole dance: 4 lub 8 zajęć
69,99 zł
140,00 zł
Oferta zakończona!
Pole dance: 4 zajęcia dla 1 osoby za 69,99 zł i więcej opcji w Akademii Pole Dance w Bydgoszczy (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz