Home Kategorie Życie Radca prawny zmarł trzy tygodnie po szczepieniu preparatem AstraZeneca. Przyczyną zakrzepy krwi…
14.28K

Radca prawny zmarł trzy tygodnie po szczepieniu preparatem AstraZeneca. Przyczyną zakrzepy krwi…

Radca prawny zmarł trzy tygodnie po szczepieniu preparatem AstraZeneca. Przyczyną zakrzepy krwi…

The Daily Telegraph informuje, że Neil Astles zmarł trzy tygodnie po szczepieniu preparatem AstraZeneca. 59-latek z Warrington w Anglii był radcą prawnym. Zmarł w Wielką Sobotę.

Astles otrzymał pierwszą dawkę szczepionki 17 marca. 10 dni przed śmiercią 59-letni mężczyzna zaczął mieć problemy ze wzrokiem. Skarżył się też na bóle głowy. Ostatecznie trafił do szpitala, gdzie zmarł. Do śmierci miał doprowadzić zakrzep, który mógł być wywołany przez szczepionkę.

Siostra radcy dr Dawn Astles, która jest farmaceutką, w rozmowie z dziennikarzami powiedziała, że rodzina jest „wściekła” z powodu tego, do czego doszło. Podkreśliła też, że zadają sobie sprawę z tego, iż takie wypadki są wyjątkowo rzadkie, ale jej brat „miał niesamowitego pecha”. Sądzi też, że szczepienia powinny być kontynuowane, gdyż oznacza to „mniej zgonów z powodu COVID-19”.

Wielka Brytania ogłosiła 7 kwietnia, że szczepionka stworzona przez Oxford University, a wyprodukowana przez AstraZeneca nie będzie stosowana u osób poniżej 30 roku życia. Wiąże się to z rzadkimi przypadkami występowania zakrzepicy.

Również 7 kwietnia Europejska Agencja Leków przekazała, że są one skutkami ubocznymi szczepionek, ale „korzyści przewyższają ryzyko”. EMA nie zmieniła swoich rekomendacji dotyczących szczepień preparatem AstraZeneca. Wiele krajów na własną rękę wprowadziło jednak ograniczenia w kwestii szczepionki. W Niemczech mogą ją dostać tylko osoby powyżej 60 roku życia. Podobnie sytuacja wygląda we Włoszech. W Danii, Szwecji i Norwegii czasowo wstrzymano szczepienia tym preparatem.

PILNE! Jest decyzja Polski w sprawie szczepień preparatem AstraZeneca.

Źródło: The Daily Telegraph

Szczupłe ciało
Szczupłe ciało
129,99 zł
18 dni
do końca oferty!
Liposukcja kawitacyjna: 3 zabiegi za 129,99 zł i więcej opcji w Body Secret & SPA w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz