Home Kategorie News Superbakteria w szpitalu tymczasowym. Rośnie liczba zakażonych. Jedna osoba nie żyje.

Superbakteria w szpitalu tymczasowym. Rośnie liczba zakażonych. Jedna osoba nie żyje.

Superbakteria w szpitalu tymczasowym. Rośnie liczba zakażonych. Jedna osoba nie żyje.

Troje pacjentów chorych na COVID-19 jest też zakażonych bakterią New Dehli – poinformował szpital tymczasowy w Ciechocinku. Zmarła starsza kobieta, o której zarażaniu informowano we wtorek.

Bakteria New Dehli zostala wykryta 2 dni temu u jednego z pacjentów 22 Wojskowego Szpitala Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego. Zdecydowano wtedy o wstrzymaniu przyjęć chorych do tej placówki. Niezbędne było przeprowadzenie pełnego postępowania epidemiologicznego. Sprawą zajmuje się Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej.

– „Kolejne badania potwierdziły dwa następne przypadki zakażenia bakterią New Delhi. Pacjenci musieli się nią zakazić przed przyjęciem do szpitala w Ciechocinku. Na to wskazało dochodzenie epidemiologiczne. Niestety starsza kobieta, o której informowaliśmy dwa dni temu, jako o pierwszym przypadku zakażenia tą bakterią, zmarła. Główną przyczyną zgonu był jednak ciężki przebieg Covid-19” – poinformował PAP w czwartek rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól.

Dwóch innych pacjentów, u których wykryto superbakterię nie ma objawów zakażenia. Są jedynie nosicielami.

– „Część następnych testów dała wynik niejednoznaczny, dlatego musimy do soboty poczekać na szczegółowe analizy próbek. Wówczas chcielibyśmy wznowić przyjęcia chorych do szpitala tymczasowego” – dodał rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego.

Nie podjęto jeszcze decyzji czy pacjenci z COVID-19 zakażeni bakterią New Dehli zostaną w szpitalu w Ciechocinku. Możliwe jest przetransportowanie ich do innych placówek.

Bakteria New Delhi to potoczna nazwa Klebsiella pneumoniae – pałeczki zapalenia płuc, należącej do grupy bakterii jelitowych. Wywołuje ona groźne dla życia zapalenie płuc, zapalenie układu moczowego, pokarmowego, opon mózgowo-rdzeniowych i wiele innych chorób. Zapalenia przez nią wywoływane mogą też prowadzić do sepsy.

New Delhi jest oporna na działanie większości antybiotyków. Pierwszy przypadek w Polsce zanotowano w Warszawie w 2011 roku.

Epidemiolodzy łapią się za głowę. Tłumy ludzi na placach zabaw. Nie boją się wirusa?

Źródło: PAP

Diki Angielski: Interaktywny kurs online z cert.
Diki Angielski: Interaktywny kurs online z cert.
39,00 zł
99,00 zł
18 dni
do końca oferty!
Język angielski: interaktywny kurs online Diki Angielski  z certyfikatem – 6 miesięcy nauki za 39 zł i więcej opcji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz