Home Kategorie Życie TVN ma problemy z koncesją. Telewizja może przestać nadawać?

TVN ma problemy z koncesją. Telewizja może przestać nadawać?

TVN ma problemy z koncesją. Telewizja może przestać nadawać?

TVN24 to czołowa stacja informacyjna w Polsce. Okazuje się jednak, że ma problemy z koncesją. Obecna wygasa we wrześniu. Dyrekcja Discovery ma jednak powody do niepokoju. KRRiT wciąż zwleka z decyzją.

Mało która komercyjna telewizja tak otwarcie krytykuje polski rząd. Nic więc dziwnego, że władze TVN niepokoją się o to jaką decyzję podejmie KRRiT w sprawie koncesji. Internauci spekulują, że rządzący mogą chcieć podjąć próby wpłynięcia na decyzję Rady.

Nie wdając zgody na nadawanie przez konkurencyjną dla TVP Info stację, KRRiT z pewnością wywołałaby ogromny skandal. Jest to jednak możliwe. Władze TVN Discovery powinny się więc przygotować również na taką ewentualność. Czy w razie negatywnej decyzji Rady TVN24 może przestać nadawać? Raczej nie.

Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl, w przypadku ewentualnego braku zgody nadawca może ubiegać się na koncesję satelitarną w innym kraju Unii Europejskiej.

– „Jeżeli do 26 września 2021 roku nie zostanie udzielona koncesja na nadawanie TVN24 na kolejny okres, może to oznaczać duże problemy dla nadawcy” – ocenia Wojciech Szymczak, radca prawny w Kancelarii Prawnej Media.

Zaniepokojeni są widzowie TVN24. Od kilku lat pojawiają się plotki o tym, że Jarosław Kaczyński najchętniej pozbyłby się telewizji TVN. Takie obawy pojawiły się już w trakcie „okupacji Sejmu” na przełomie 2015 i 2016 roku. Wtedy KRRiT zarzuciła TVN24 nierzetelne relacjonowanie wydarzeń na protestach ulicznych.

Prezydent Lech Kaczyński trafi na banknot. Prezes NBP zaprezentował, jak będzie wyglądać.

Personalizowana deska do krojenia
Personalizowana deska do krojenia
9,00 zł
69,00 zł
Oferta zakończona!
Od 9 zł: personalizowana deska do krojenia (25 modeli do wyboru) na 4MyArt

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz