Home Kategorie Życie Niedzielski wyjawił prawdę o lockdownie. Jest o wiele gorzej niż rok temu.
6.96K

Niedzielski wyjawił prawdę o lockdownie. Jest o wiele gorzej niż rok temu.

Niedzielski wyjawił prawdę o lockdownie. Jest o wiele gorzej niż rok temu.

Lockdown rok temu spowodował gwałtowny spadek mobilności społecznej. Obecnie jest z tym znacznie gorzej. Pokazują to np. analizy danych telefonii komórkowych.

Adam Niedzielski zapytany o lockdown stwierdził, że „są koszty, ale są i zyski, bo przecież celem jest ocalenie życia i zdrowia wielu ludzi”.

– „To gdy obserwujemy efekty wprowadzanych obostrzeń, na razie się udaje. Ale widzimy jednocześnie, że o ile rok temu tzw. lockdown powodował gwałtowny spadek mobilności społecznej, o tyle dziś jest już z tym znacznie gorzej, co pokazują np. analizy danych telefonii komórkowych […]. Wprowadzanie pewnych regulacji, obostrzeń czy zaleceń to jedno, a ich przestrzeganie i egzekwowanie to drugie. Lockdown jest najprostszą formą odpowiedzi na zagrożenie” – zaznaczył minister zdrowia.

Minister dodał, że dyscyplina społeczna jest czynnikiem, który w dużym stopniu wpływa na to, jakie są skutki pandemii w różnych krajach.

– „Oczywiście mówimy tu o pewnym zmęczeniu społecznym, ale jest też kwestia kultury społecznej, jeśli idzie o przestrzeganie regulacji. Nie zawsze chodzi o przepisy, czasem o zwykłe zalecenia czy wręcz prośby, apele. Z tą pandemią wygrywają państwa, które są bardziej zdyscyplinowane” – powiedział Niedzielski.

Szef resortu zdrowia zwrócił uwagę, że w przyszłości nasza odpowiedź na zagrożenie epidemiczne będzie inna.

– „Jeśli np. dowiemy się o jakimś nowym wirusie, który pojawił się gdzieś na świecie, to będziemy reagowali o wiele bardziej zdecydowanie. Szybciej będziemy wprowadzali różnego rodzaju środki bezpieczeństwa i ograniczenia” – ocenił.

Według Niedzielskiego zmiana już się dokonała.

– „Mówimy potocznie o kolejnych falach koronawirusa, ale w istocie są to już tak daleko zaawansowane mutacje, że mamy do czynienia ze zdecydowanie różniącymi się chorobami” – stwierdził minister.

Dodał, że nie chce przez to powiedzieć, iż nigdy nie wrócimy do takiego życia, jak to sprzed pandemii.

– „Na pewno jednak będziemy żyli w atmosferze większego zagrożenia […]. Miejmy nadzieję, że uda nam się sprowadzić zagrożenie do poziomu, który prezentuje grypa” – powiedział Adam Niedzielski.

Morskie Oko oblężone przez turystów. Za nic mają sobie maseczki i dystans społeczny.

Źródło: PAP

Wyszczuplanie i usuwanie cellulitu
Wyszczuplanie i usuwanie cellulitu
49,99 zł
150,00 zł
Oferta zakończona!
Pakiet 5 zabiegów na wybranych urządzeniach za 49,99 zł i więcej w Fit Dance Fun Beauty w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz