Home Kategorie Poruszające 30-latka zmarła na COVID-19 przy porodzie. Już nigdy nie przytuli swojej córeczki…

30-latka zmarła na COVID-19 przy porodzie. Już nigdy nie przytuli swojej córeczki…

30-latka zmarła na COVID-19 przy porodzie. Już nigdy nie przytuli swojej córeczki…

Patrycja Twardowska była w ciąży, gdy zaraziła się koronawirusem. Niestety choroba przebiegła bardzo źle. Kobieta w ciężkim stanie wylądowała pod respiratorem. Dziecko urodziło się poprzez cesarskie cięcie, a Patrycja była w tym czasie w śpiączce.

Miała zaledwie 30 lat i była laborantką na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Marzyła o kolejnej ciąży. Po raz pierwszy urodziła w 2019 roku. Wtedy na świat przyszła jej pierwsza córka – Róża. W zeszłym roku dowiedziała się, że znowu jest w ciąży z kolejną córką – Idą. Termin porodu wyznaczono na czerwiec 2021.

Gdy Patrycja odliczała ostatnie tygodnie do długo wyczekiwanego rozwiązania, zakaziła się koronawirusem. Choroba miała u kobiety bardzo ciężki przebieg. Jej stan pogarszał się z dnia na dzień. Lekarze postanowili wprowadzić ją w śpiączkę. Patrycja już się z niej nie wybudziła… Jej córka urodziła się 10 kwietnia. Tego samego dnia kobieta zmarła.

– “Dziecko urodziło się za wcześnie, a Patrycja nigdy już jej nie przytuli. Zmarła mając zaledwie 30 lat – wtedy, gdy życie powinno się dopiero zaczynać. Pozostał mąż z dwójką dzieci, wskutek splotu okoliczności praktycznie bez źródeł dochodów” – czytamy w opisie zbiórki w serwisie Pomagam.pl.

Zbiórkę pieniędzy założył Jacek Gliński, kierownik Zakładu Chemii Analitycznej, gdzie Patrycja pracowała jako laborantka.

Internauci udowodnili, że mają wielkie serca. Celem zbiórki było 10 tys. zł. W przeciągu zaledwie doby udało się zebrać ponad 120 tys. Obecnie ta kwota przekracza już 160 tys. zł. Wspomóc zbiórkę możecie tutaj.

Koledzy i koleżanki Patrycji z Uniwersytetu Wrocławskiego pożegnali ją we wzruszających słowach. Na stronie Wydziału Chemii opublikowano przejmujące wspomnienie.

– “Patrycja jaką znamy to iskra rozpalająca wokół siebie radość, śmiech i optymizm. Jak nikt potrafiła rozniecać w ludziach ciepło, była jak promień oświetlający mroki tego świata. Takich ludzi w dzisiejszym świecie nie spotyka się często. Znajomi i przyjaciele wspominają Ją również jako niezwykle zaradną i waleczną tam, gdzie należało walczyć o prawdę i sprawiedliwość ludzką. Pomagała ludziom wierzyć, że przyjdzie lepsze jutro bez względu na to jaką cenę trzeba będzie zapłacić i jak długo na nie czekać” – możemy przeczytać.

Edyta Górniak o epidemii: „To jest rodzaj hipnozy, która miała za zadanie uśpić naszą czujność”.

eKurs: Java + SQL
eKurs: Java + SQL
29,00 zł
99,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: pakiet kursów online Java + SQL z dyplomem od 29 zł z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz