Home Kategorie Poruszające Zabiła dzieci, aby zemścić się na partnerze. Roczna dziewczynka zmarła na miejscu. 12-latka otrzymała 50 ciosów nożem.

Zabiła dzieci, aby zemścić się na partnerze. Roczna dziewczynka zmarła na miejscu. 12-latka otrzymała 50 ciosów nożem.

Zabiła dzieci, aby zemścić się na partnerze. Roczna dziewczynka zmarła na miejscu. 12-latka otrzymała 50 ciosów nożem.

Natalia W. zabiła swoje dwie córki, po czym próbowała odebrać życie sobie. Trzy lata po okrutnej zbrodni Sąd Apelacyjny we Wrocławiu skazał kobietę na dożywocie.

Tragedia wydarzyła się na początku 2018 roku. Policjanci w jednym z mieszkań na ul. Cedrowej w Lubinie znaleźli zwłoki 13-miesięcznej dziewczynki oraz ciężko ranną 12-latkę i ich matkę Natalię W. Starsza córka zmarła w szpitalu. Na ciałach dzieci było mnóstwo ran ciętych i kłutych. Jak informuje Gazeta Wyborcza, powołując się na biegłego z zakresu medycyny sądowej, starsza dziewczynka otrzymała 50 ciosów nożem, głównie w okolice głowy i twarzy.

W momencie zbrodni w domu nie było partnera Natalii W. Mężczyzna wrócił na miejsce dopiero z policjantami. Wtedy na jaw wyszły makabryczne fakty. Prokuratura postawiła 33-latce zarzut podwójnego zabójstwa. W trakcie śledztwa kobieta przyznała się do zarzucanych czynów.

W grudniu 2018 roku Sąd Okręgowy w Legnicy uznał ją winną obu zabójstw i wymierzył karę dożywocia. Obrończyni Natalii W. mówiła wtedy, że kara jest niewspółmierna, gdyż oskarżona działała w silnym wzburzeniu.

– “W jej związku nie działo się dobrze, partner jej nie pomagał, ignorował ją, czuła się przez niego nieakceptowana” – cytuje obronę “GW”.

W trakcie pierwszej rozprawy w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu Natalia W. mówiła, że „dla niej życie też się skończyło”. Podczas procesu dodała też, że wolała zabić siebie i dzieci, niż oddać je partnerowi.

Dożywocie na 25 lat więzienia zamienił w maju 2019 roku Sąd Apelacyjny we Wrocławiu. Sędziowie podkreślili, że Natalia W. działała w afekcie. Późnej kasację tego wyroku do Sądu Apelacyjnego wniósł Prokurator Generalny. Wskazał, że kara orzeczona przez sąd apelacyjny jest niewspółmierna do stopnia winy i szkodliwości społecznej czynów oskarżonej, a co za tym idzie – niesprawiedliwa. Sąd Najwyższy uwzględnił kasację i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania.

Sędziowie Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu przeanalizowali dowody i opinię wydaną przez zakład karny. Wynikało z niej, że “kobieta jest osobą prowokującą kłótnie z innymi osadzonymi, jest wulgarna, wobec siebie bezkrytyczna, a winy nigdy nie szuka w sobie, tylko w otoczeniu, którym manipuluje”. Oprócz tego orzeczono, że Natalia W. “ma tendencję do kłamania i ocenia świat jedynie z własnej perspektywy”.

Wrocławski sąd zdecydował, że “okoliczności obciążające zdecydowanie przeważają nad łagodzącymi”.

– “Natalia W. zasługuje na najwyższy wymiar kary. Sąd nie dostrzegł okoliczności, które przemawiałyby za jej złagodzeniem. Zarówno wina oskarżonej, jak i społeczna szkodliwość czynu, są znaczne. Przemawia za tym wyjątkowe okrucieństwo, bezwzględność, brutalność i determinacja w działaniu oskarżonej względem bezbronnych małoletnich pokrzywdzonych” – uzasadniał wyrok sprawozdawca Artur Tomaszewski, którego słowa cytuje “Gazeta Wyborcza”.

Dodał również, że oskarżona chciała szybko pozbawić dzieci życia w ramach zemsty na partnerze za nieudany związek.

– “Nie było u Natalii W. także głębokiej refleksji nad swoim postępowaniem” – brzmi dalsza część uzasadnienia wyroku.

Natalia W. została prawomocnie skazana na dożywocie. O przedterminowe zwolnienie będzie mogła ubiegać się po 30 latach.

30-latka zmarła na COVID-19 przy porodzie. Już nigdy nie przytuli swojej córeczki…

Źródło: Gazeta Wyborcza, PAP

Depilacja laserem diodowym
Depilacja laserem diodowym
299,99 zł
Oferta zakończona!
Depilacja laserem diodowym od 299,99 zł w salonie Dermatis w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz