Home Kategorie Poruszające Nie zastanawiał się ani chwili. Wbiegł do płonącego budynku i wyniósł stamtąd kobietę. Wszystko się nagrało.

Nie zastanawiał się ani chwili. Wbiegł do płonącego budynku i wyniósł stamtąd kobietę. Wszystko się nagrało.

W Zakopanem wybuchł pożar drewnianego domu. Przechodzący w pobliżu pan Szymon zwrócił uwagę na dym, który wydobywał się z wnętrza i postanowił sprawdzić, czy nikt nie potrzebuje pomocy.

O bohaterskim zachowaniu mężczyzny informuje Tygodnik Podhalański, którego dziennikarze dotarli do nagrania z monitoringu, na którym widać zajście. Pan Szymon szedł przez miasto, gdy nagle zobaczył, że z drewnianego domu przy ul. Kościeliskiej wydobywa się dym. Nie zastanawiając się długo, podszedł bliżej, aby sprawdzić, czy nikt nie potrzebuje pomocy. Jako iż jego nawoływania nie spotkały się z żadną odpowiedzią, wszedł do budynku.

W kłębach dymu zauważył starszą kobietę, która w kuchni walczyła z ogniem i pomimo nawoływania przez pana Szymona nie chciała opuścić domu. Nie mając zbyt wielu możliwości mężczyzna wyniósł kobietę z budynku. Później wrócił do środka i pozamykał okna, aby odciąć dopływ tlenu. W międzyczasie wezwał pomoc.

Pan Szymon nie uważa się za bohatera. Jak powiedział w rozmowie z dziennikarzami, nie czuje się bohaterem, a to, co zrobił określa jako normalny, ludzki odruch. Dodaje też, że ważne, aby nie panikować, ale pomóc zamiast wyciągać telefon i wrzucać filmiki do internetu.

2-letnie dziecko wpadło do szamba. Trwa walka o życie chłopca.

Źródło: Tygodnik Podhalański

Zostań Lordem lub Lady
Zostań Lordem lub Lady
29,99 zł
120,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Tytuł Lord lub Lady Chaol Ghleann (29,99 zł) z pamiątkowym folderem (59,99 zł) i więcej w Dunans Castle

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz