Home Kategorie Ludzie To zdjęcie królowej Elżbiety na pogrzebie księcia Filipa poruszyło internautów. Łzy same cisną się do oczu.

To zdjęcie królowej Elżbiety na pogrzebie księcia Filipa poruszyło internautów. Łzy same cisną się do oczu.

Pogrzeb księcia Filipa już się zakończył. Ze względu na pandemię koronawirusa królowa Elżbieta II musiała w trakcie ceremonii siedzieć sama. Internauci zwracają uwagę na dodatkowy, smutny wydźwięk pogrzebu.

Trumna z ciałem księcia Filipa spoczęła w królewskiej krypcie w podziemiach kaplicy św. Jerzego, gdzie odbywał się pogrzeb. Zostanie tam aż do śmierci Elżbiety II, po czym zostanie przeniesiona do kaplicy króla Jerzego VI, gdzie spocznie również obecna królowa.

Uczestnicy ceremonii pogrzebowej zachowywali wymagany dystans. To oznaczało, że w trakcie uroczystości królowa cały czas siedziała sama. Każdy z żałobników miał na twarzy maskę. Dziennikarz Piers Morgan wyraził ogromne współczucie dla brytyjskiej królowej ze względu na jej oddalenie od bliskich w tak trudnym dniu.

– “Czy był kiedykolwiek bardziej łamiący serce obraz królowej? Okrutna separacja i samotność, których doświadczyło tak wiele osób podczas tej pandemii, a teraz znosi najsławniejsza kobieta świata, żegnając się z mężem, z którym przeżyła 73 lata. Po prostu druzgocące” – napisał na Twitterze.

Internauci zgadzają się z dziennikarzem.

– “Absolutnie przejmujący obraz”

– “Bolesny obrazek. Królowa nie powinna siedzieć sama” – pisali.

Niektórzy stwierdzili wręcz, że na pogrzebie nie powinny obowiązywać tak surowe restrykcje.

– “Zaszczepiona królowa ma maseczkę i siedzi samotnie na pogrzebie męża, to niedorzeczne”

BBC przypomina, że rodzina królewska ściśle przestrzega brytyjskich wytycznych związanych z COVID-19. Wszyscy goście, którzy nie są członkami tego samego gospodarstwa domowego, muszą zachować co najmniej 2 metry odległości od siebie.

Wielka Brytania żegna księcia Filipa. Poruszające sceny na pogrzebie męża królowej.

Depilacja laserem diodowym
Depilacja laserem diodowym
299,99 zł
Oferta zakończona!
Depilacja laserem diodowym od 299,99 zł w salonie Dermatis w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz