Home Kategorie Poruszające Tragiczna seria zgonów wśród młodych lekarzy. Pięcioro zmarło od początku roku. „Sytuacja jest poważna”.

Tragiczna seria zgonów wśród młodych lekarzy. Pięcioro zmarło od początku roku. „Sytuacja jest poważna”.

Tragiczna seria zgonów wśród młodych lekarzy. Pięcioro zmarło od początku roku. „Sytuacja jest poważna”.

W Paryżu odbył się więc w trakcie którego uczczono pamięć pięciu lekarzy-stażystów. Wszyscy z nich odebrali sobie w tym roku życie.

– „Pięcioro stażystów zmarło od początku roku. Jeden co każde osiemnaście dni, to jest niespotykane” – oświadczył prezes związku zawodowego stażystów medycznych (ISNI) Gaetan Casanova.

Związek zorganizował więc przed ministerstwem zdrowia. Wzięło w nim udział ok. 40 osób. Zebrani upamiętnili stażystów poprzez umieszczenie przed wejściem do ministerstwa tabliczek z ich imionami.

W wiecu udział wzięli inni młodzi lekarze, a także rodziny zmarłych.

– „Wszyscy ci młodzi ludzie nie doczekali swoich 30. urodzin” – powiedziała AFP Laurence Marbach, której córka Elise zmarła w wieku 24 lat.

– „Umarła z wypalenia. Pracowała 80 godzin tygodniowo” – powiedziała Marbach agencji AFP.

– „Po tej tragedii odkryliśmy horror sytuacji studentów medycyny i całkowity brak środków zapobiegawczych” – dodała.

ISNI twierdzi, że samobójstwa stażystów wiążą się z tym, jak są oni traktowani w szpitalach. Związek twierdzi, że do nasilenia problemu doszło w trakcie pandemii koronawirusa. Stażyści, którzy powinni pracować w ciągu tygodnia maksymalnie 48 godzin, spędzają w szpitalach po 80, 100, a nawet 120 godzin.

– „Każdy przypadek jest inny, inne jest cierpienia, ale za każdym razem jest coś, co się powtarza. To szpital i studia medyczne były wyzwalaczami tego cierpienia poprzez wyczerpującą pracą, nękanie i presję” – mówił AFP Gaetan Casanova.

Przewodniczący związku apelował do ministra zdrowia o podjęcie działań, gdyż jak twierdzi „sytuacja jest poważna i niepokojąca”. Casanova sądzi, że na początek starczy, aby szpitale respektowały przepisy dotyczące czasu pracy stażystów.

To zdjęcie królowej Elżbiety na pogrzebie księcia Filipa poruszyło internautów. Łzy same cisną się do oczu.

Źródło: AFP

Odchudzający masaż BOA
Odchudzający masaż BOA
49,99 zł
72,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż BOA – drenaż limfatyczny od 49,99 zł w Vitalift (do -47%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz