Home Kategorie Poruszające „Mogą mnie zwolnić, ale jadę z tym człowiekiem do szpitala”. Policjant nie wahał się ani chwili, uratował 51-latkowi życie

„Mogą mnie zwolnić, ale jadę z tym człowiekiem do szpitala”. Policjant nie wahał się ani chwili, uratował 51-latkowi życie

Pan Zbigniew Wójcicki z Bielska-Białej zawdzięcza swoje życie wielu ludziom. Pomogli mu też policjanci, którzy nie zawahali się i zawieźli ciężko rannego mężczyznę do szpitala.

Do dramatycznych wydarzeń doszło 1 kwietnia. Na podwórku kamienicy gdzie mieszka pan Zbigniew, wraz z kolegą ciął drewniane palety.

– „Narzędzie się omsknęło i kołowa tarcza zębata przejechała mi przez środek prawej ręki. Krew tryskała. Dobrze, że kolega miał przy sobie klucze na sznurku. Zrobił mi nim zacisk powyżej łokcia. Słabłem coraz bardziej. Wylało się ze mnie dwa litry krwi. Mogłem umrzeć z wykrwawienia” – opowiada w rozmowie z Faktem pan Zbyszek.

Jako pierwsza zareagowała kobieta, która akurat była w gabinecie dentystycznym znajdującym się nieopodal. Gdy zauważyła, co się dzieje, wezwała pomoc.

– „Niestety nie mogła do nas dojechać karetka, bo w tym czasie obsługiwała covidowych pacjentów. Na pomoc przyjechali strażacy i policjanci. Jeden z nich wsadził mnie do środka i powiedział: „Mogą mnie zwolnić, ale jadę z tym człowiekiem do szpitala”. Jestem mu za to bardzo wdzięczny” – przyznaje pan Zbyszek.

W szpitalu pan Zbigniew przeszedł 3-godzinną operację.

– „Na szczęście udało się rękę uratować” – mówi pan Zbigniew.

Tragiczna seria zgonów wśród młodych lekarzy. Pięcioro zmarło od początku roku. „Sytuacja jest poważna”.

Źródło: Fakt

Kurs online: Pracownik działu kadr i płac z MEN
Kurs online: Pracownik działu kadr i płac z MEN
89,00 zł
399,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online Pracownik działu kadr i płac z zaświadczeniem MEN za 89 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
7
Smutny
Smutny
11
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz