Home Kategorie Jedzenie 21-latek codziennie przez 2 lata pił popularny napój. Zapłacił za to wysoką cenę. Jego serce nie wytrzymało.

21-latek codziennie przez 2 lata pił popularny napój. Zapłacił za to wysoką cenę. Jego serce nie wytrzymało.

21-latek codziennie przez 2 lata pił popularny napój. Zapłacił za to wysoką cenę. Jego serce nie wytrzymało.

Napoje energetyczne są bardzo popularne wśród młodych ludzi. Jak informuje portal popularne.pl, pewien 21-latek dostał zawału po tym, jak codziennie pił 2 litry energetyków.

21-letni mężczyzna bardzo lubił napoje energetyczne. W ciągu 2 lat osiągnął poziom 2 litrów dziennie, co zdecydowanie przekracza zalecaną dawkę. Takie napoje pełne są bowiem cukru i kofeiny, co niespecjalnie dobrze wpływa na nasze zdrowie.

– „Cierpiałem na drżenie i kołatanie serca. Miałem również silne migrenowe bóle głowy” – skarżył się młody chłopak.

Oprócz tego odczuwał duszności i ogólne rozbicie, przez co zmuszony był przerwać studia na 3 miesiące. Nie był w stanie utrzymać odpowiedniego skupienia.

W końcu nie wytrzymało jego serce i stanęło. Trafił do szpitala, gdzie wylądował na OIOM-ie. W sumie był hospitalizowany przez 58 dni. Lekarze, którzy się nim zajmowali, nie mieli najmniejszych wątpliwości co do tego, jaki był powód jego nagłej choroby.

W niektórych krajach europejskich napoje energetyczne są dozwolone jedynie od lat 18 – podobnie jak alkohol i wyroby tytoniowe w Polsce. Z naszego punktu widzenia takie prawo może wydawać się surowe, jednak po zapoznaniu się ze składem napoi, łatwo zmienić zdanie.

W 100 ml napoju energetycznego znajduje się od 30 do 50 mg kofeiny. Wypijając więc jedną puszkę o pojemności 250 ml, przyjmujemy średnio od 80 do 120 mg kofeiny. Standardowa filiżanka espresso zawiera około 65 mg kofeiny. Różnica jest ogromna.

W 450 ml klasycznego napoju energetycznego znajduje się około 16 łyżeczek cukru, co daje łącznie 62 gramy. Taka ilość cukru nie sprzyja zachowaniu odpowiedniej wagi i wpływa również na zwiększoną szansę zachorowania na cukrzyce czy otyłość.

Ewa Krawczyk w ostrych słowach zwróciła się do przyjaciela zmarłego męża: „Błagam, daj nam spokój!”

Źródło: popularne.pl

Wieloetapowe zabiegi na twarz
Wieloetapowe zabiegi na twarz
109,99 zł
Oferta zakończona!
Bar tlenowy, oczyszczanie twarzy oraz mikrodermabrazja za 109,99 zł i więcej w gabinecie Perła Młodości w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz