Home Kategorie Poruszające Bieżnia wciągnęła dziecko. Maluch rozpaczliwie próbował się uwolnić. To nagranie mrozi krew w żyłach.

Bieżnia wciągnęła dziecko. Maluch rozpaczliwie próbował się uwolnić. To nagranie mrozi krew w żyłach.

Kilkuletni chłopiec przez kilkanaście sekund próbował wydostać się spod bieżni. Przerażone dziecko mocowało się z maszyną. Mrożące krew w żyłach nagranie udostępniła amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich.

Jedno dziecko zmarło a niemal 40 odniosło obrażenia w wypadkach z udziałem bieżni Peloton. Firma znalazła się na celowniku amerykańskiej Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich, która zdecydowała się na publikacje szokującego nagrania z wypadku chłopca wciągniętego przez bieżnię. To bardzo drastyczne ostrzeżenie dla potencjalnych klientów.

Na filmie widzimy, jak na włączonej bieżni spaceruje dziewczynka. Po chwili podchodzi do niej chłopiec z różową piłką. Dziecko schyla się z piłką w dłoniach nad tylną częścią bieżni. Chwilę później dochodzi do dramatu. Taśma wciąga nie tylko piłkę, ale i ręce chłopca.

Przerażone dziecko mocuje się z bieżnią bezskutecznie. Maluch niemal cały zostaje wessany przez urządzenie. Obok nie ma nikogo dorosłego, kto mógłby pomóc dziecku.

CPSC informuje, że do tej pory wiadomo o 39 wypadkach z udziałem dzieci i zwierząt domowych, które zostały ranne pod maszynami Peloton Tread+. Doszło też do tragedii. W wyniku niewłaściwego użytkowania bieżni zginęło 3-letnie dziecko. Wiadomo, że maluch miał urazy twarzy i szyi, a na plecach „ślady bieżnika”.

Komisja twierdzi, że jeśli dorośli nadal chcą korzystać z bieżni, powinni robić to w zamkniętym pomieszczeniu, aby do tylnej rolki sprzętu nie mogły zbliżyć się ani dzieci, ani zwierzęta.

Producent bieżni w komunikacie prasowym podaje, że ostrzeżenie komisji jest „niedokładne i wprowadza ludzi w błąd”. Według firmy nie ma powodu, aby zaprzestać korzystania z urządzenia, o ile w czasie jego użytkowania dzieci i zwierzęta trzymają się z dala od niej. W przypadku, gdy nikt nie korzysta z urządzenia, powinno ono być odpowiednio zabezpieczone.

– “Jak każdy sprzęt do ćwiczeń z napędem silnikowym, Tread + może stanowić zagrożenie, jeśli ostrzeżenia i instrukcje bezpieczeństwa nie będą przestrzegane” – podkreśla firma.

W oświadczeniu zaznaczono też, że bieżnia “nie jest przeznaczona dla dzieci poniżej 16 roku życia”, a użytkownicy sprzętu powinni trzymać dzieci i zwierzęta z dala od niej.

Koszmarny wypadek samochodowy. Nie żyje 5 nieletnich osób. Kierował 14-latek.

Źródło: Daily Mail

Wieloetapowe zabiegi na twarz
Wieloetapowe zabiegi na twarz
109,99 zł
Oferta zakończona!
Bar tlenowy, oczyszczanie twarzy oraz mikrodermabrazja za 109,99 zł i więcej w gabinecie Perła Młodości w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz