Home Kategorie Ludzie Kaczyński pojechał na Wawel. Czekał na niego tłum. Interweniowała policja.

Kaczyński pojechał na Wawel. Czekał na niego tłum. Interweniowała policja.

Jarosław Kaczyński uczcił pamięć swojego brata na Wawelu. Na polityka czekała grupa protestujących. Na stanowcze działanie służb mundurowych nie trzeba było długo czekać.

„Powitanie” Jarosława Kaczyńskiego w Krakowie zaczęło się już o 17:00. Na Wawelu protestowała grupa kilkudziesięciu osób. Celem akcji miało być wyrażanie sprzeciwu wobec zawłaszczania przestrzeni publicznej przez rząd.

Relacja z protestu była prowadzona na stronie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w Krakowie. Na nagraniu widzimy grupę osób z dużymi, czerwonymi błyskawicami w rękach. Nie zabrakło też flag ruchu feministycznego oraz białego baneru z ośmioma gwiazdami i hasłem „Strajk Kobiet”.

Policjanci natychmiast wkroczyli do akcji. Wylegitymowano uczestników protestu. Jedna osoba została zatrzymana.

Ostatecznie służby usunęły wszystkich protestujących spod bramy i utorowano drogę dla Jarosława Kaczyńskiego. W pikiecie udział wzięły głównie osoby młode, związane ze Strajkiem Kobiet. Skandowano takie hasła jak “Zdejmij mundur, przeproś matkę”, “Wasza ustawa łamie nasze prawa”, “Mamy dość dyktatury”, czy też “To jest Polska, nie Watykan. Tu się dzieci nie dotyka”.

Protest wobec Jarosława Kaczyńskiego miał pokojowy charakter. Pojawiały się jednak wulgarne hasła takie jak „Je*ać PiS”. Demonstracja zakończyła się około 20:00. Policja nie zastosowała środków przymusu bezpośredniego. Nie doszło też do eskalacji agresji.

Ostatecznie Kaczyński mógł bez problemu stawić się na uroczystości upamiętniającej jego brata. Nabożeństwo prowadził abp Marek Jędraszewski. Na Wawelu zjawili się też m.in. Mateusz Morawiecki, Ryszard Terlecki, Przemysław Czarnek oraz Beata Szydło.

Katastrofa samolotu turystycznego. Są ofiary śmiertelne. „Leciał o wiele niżej”.

Fotokubek ze zdjęciem
Fotokubek ze zdjęciem
15,90 zł
Oferta zakończona!
Od 15,90zł: Fotokubek z Twoim zdjęciem, latte lub magiczny kubek zmieniajacy kolor na Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz