Home Kategorie Życie Reakcja Rosji na działanie Czechów, jest bardzo dobitna. Czyżby szykowała się wojna?
6.96K

Reakcja Rosji na działanie Czechów, jest bardzo dobitna. Czyżby szykowała się wojna?

Reakcja Rosji na działanie Czechów, jest bardzo dobitna. Czyżby szykowała się wojna?

Rosja uznała 20 pracowników ambasady Czech w Moskwie za osoby niepożądane i nakazała im wyjazd. Mają czas do końca 19 kwietnia bieżącego roku. Tak stwierdziło rosyjskie MZ.

Czeski premier Andrej Babisz oraz wicepremier, szef MSW i p.o. ministra spraw zagranicznych Jan Hamaczek poinformowali w sobotę o wydaleniu z Czech 18 rosyjskich dyplomatów, którzy zostali zidentyfikowani jako oficerowie służb specjalnych Rosji.

Zarzuty, które stały się powodem wydalenia dyplomatów, rosyjskie MSZ uznało w niedzielę za “gołosłowne i zmyślone preteksty”. Uznało je więc za absurdalne i trudno się dziwić. Sytuacja między oboma krajami stała się w ten sposób niezwykle napięta. Na reakcję Rosji nie trzeba było długo czekać.

Ambasador Czech w Rosji Vitiezslav Pivońka został wezwany do rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych – podała w niedzielę po południu agencja TASS. Tam Rosja wyjątkowo dobitnie wyjaśniła jakie podejmie kroki.

– “Podejmiemy kroki, które zmuszą autorów tej prowokacji, by uświadomili sobie pełnię odpowiedzialności za zrujnowanie podstaw normalnego rozwoju relacji między naszymi krajami” – oświadczyło w niedzielę po południu rosyjskie ministerstwo, przed wieczorną decyzją o wydaleniu dyplomatów.

Wicepremier, minister spraw wewnętrznych i przejściowo odpowiedzialny za dyplomację Jan Hamaczek poinformował, że 20 pracowników czeskiej ambasady, którzy muszą opuścić Federację Rosyjską, najprawdopodobniej wróci do Pragi samolotem specjalnym. Czy można się dziwić Rosjanom w tej sytuacji? Nie ale sytuacja robi się nieciekawa.

PILNE: Premier Morawiecki podał datę całkowitego końca lockdownu!

Źródło: RadioZet

 

Wieloetapowe zabiegi na twarz
Wieloetapowe zabiegi na twarz
109,99 zł
Oferta zakończona!
Bar tlenowy, oczyszczanie twarzy oraz mikrodermabrazja za 109,99 zł i więcej w gabinecie Perła Młodości w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz