Home Kategorie Życie Państwowy udziałowiec odciął cały port od pieniędzy.

Państwowy udziałowiec odciął cały port od pieniędzy.

Państwowy udziałowiec odciął cały port od pieniędzy.

– “Państwowy udziałowiec odcina podwarszawski port od pieniędzy. Nie zgadza się ani na prywatnego inwestora ani na covidowe wsparcie, ani na dotychczasową pomoc w spłacie rat” – podaje “Puls Biznesu”

Puls Biznesu” podał, że  – “francuski Egis, który zaproponował odkupienie do 25 proc. udziałów w Porcie Lotniczym Modlin od PPL (ma 27,86 proc.), dostał czarną polewkę” – to szokujące, prawda?

– “Zgodnie ze strategią PPL nie są planowane żadne dezinwestycje w spółkach zależnych zarządzających polskimi portami lotniczymi. Dotyczy to także Modlina. Zatem PPL nie wyraża zainteresowania propozycją Egis nabycia udziałów należących do przedsiębiorstwa. […] Podniesioną w trakcie Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników propozycję odbycia spotkania wspólników z kierownictwem Egis uznać należy za bezprzedmiotową” – napisał do zarządu Modlina Stanisław Wojtera, prezes PPL.

PB dodało także, że

– “propozycję Francuzów zaprezentował na konferencji prasowej w marcu marszałek województwa mazowieckiego, do którego należy 36,17 proc. udziałów lotniska” -.

– “Pozostali udziałowcy to AMW (31,56 proc.) i samorząd Nowego Dworu Mazowieckiego (4,41 proc.)” – przypomniano.

– “To wielka szkoda, bo Egis jest gotów objąć 20-25 proc. udziałów i zainwestować tyle, ile potrzebujemy na rozwój, czyli 10-20 mln EUR. Jedyny warunek – firma chce mieć wpływ na zarządzanie. Zamierza włączyć Modlin do sieci 17 lotnisk, których jest właścicielem, co oznacza szansę na wzrost przewozów cargo i pasażerskich” – mówi w rozmowie z “PB” Marcin Danił, wiceprezes Modlina. Niestety Modlin jak i jego zarząd, biorąc pod uwagę kiepską sytuację, nie są w pozycji do stawiania warunków.

PILNE: Premier Morawiecki podał datę całkowitego końca lockdownu!

Źródło: RadioZet

Wyszczuplająca kriolipoliza
Wyszczuplająca kriolipoliza
99,99 zł
Oferta zakończona!
Wyszczuplająca kriolipoliza: 1 zabieg za 99,99 zł i więcej w Studiu Modelowania i Urody Sylwetka Atelier

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz